Jak zrobić gwiazdę?

Prawidłowo wykonane figury artystyczne potrafią robić ogromne wrażenie. Niemalże każde dziecko w młodym wieku próbuje je samodzielnie wykonywać, naśladując poczynania artystów i sportowców widywanych w telewizji, cyrku lub na pokazach tanecznych. Mimo iż taka gwiazda, nazywana również przerzutem bokiem, wydaje się być dość skomplikowana, tak naprawdę każdy może nauczyć się ją wykonywać. Figura ta wymaga jedynie prawidłowej koordynacji ruchowej, stabilnego brzucha i modnych mięśni rąk. No i oczywiście regularnych ćwiczeń, bez których nikt nigdy niczego by nie osiągnął – zwłaszcza w świecie sportu.

Jak zrobić gwiazdę?

Jak zrobić gwiazdę?Jako że jest to chyba najpopularniejsze ćwiczenie akrobatyczne, nie może być ono wyjątkowo skomplikowane i trudne. Całe szczęście nawet osoby początkujące, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z podobnymi aktywnościami, dość szybko opanowują prawidłową technikę przerzutu bokiem. Oczywiście pierwsze gwiazdy nigdy nie będą perfekcyjne. Dopóki człowiek nie nauczy się panować w pełni nad swoim ciałem, będzie się naturalnie przechylać, przez co jego przerzut bokiem nie będzie wyglądać zbyt efektownie. Te niedociągnięcia szybko można jednak poprawić. Wystarczą po prostu systematyczne treningi, a także chęć do działania i wiara we własne możliwości. Bo gwiazdę może zrobić każdy! Trzeba tylko się jej nauczyć.

Jakie konkretnie ćwiczenia pomogą zatem w zrobieniu pierwszej prawidłowej gwiazdy?

Jednym z nich może być wykonywanie przeskoków nad ławeczką. Ten, kto jej nie ma, może zastąpić ją kawałkiem deski umieszczonej na lekkim podwyższeniu. Po złączeniu obu nóg należy oprzeć swoje ciało na ramionach, kładąc je po obu stronach ławki. Następnie należy przeskakiwać z jednej strony na drugą, starając się utrzymywać stabilną pozycję i stałe napięcie mięśni brzucha. Gdy to ćwiczenie przestanie być już trudne, wystarczy wprowadzić do niego jedną drobną zmianę – zamiast trzymać nogi złączone, delikatnie je rozszerzyć. Warto także wykonywać treningi wzmacniające ogólnie górne partie ciała, które pozwolą znacznie dłużej utrzymywać się na rękach.

Mało kto potrafi sam z siebie zrobić prawidłowy przerzut bokiem. Niektóre dzieci mają do tego naturalną zdolność, jednak niećwiczona umiejętność szybko zanika, dlatego w wieku dorosłym często nie potrafią już wykonać pełnej gwiazdy. Do wszystkiego szybko można jednak powrócić. Regularne treningi potrafią zdziałać cuda.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here