Sposoby spędzania czasu w Warszawie

Stolica Polski przyciąga wielu turystów nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Nic w tym dziwnego, ponieważ miasto jest narodowym centrum kultury i sztuki. Zwiedzający mogą zachwycać się bogactwem zabytków, muzeów, obiektów architektury, parków i wielu innych. W Warszawie wielu atrakcji doświadczyć można wybierając się zarówno na krótki weekend, jak i na kilkudniowy wyjazd.

 Miejsca, których nie można pominąć

Na pierwszym miejscu znajdują się Łazienki Królewskie cieszące się największą popularnością wśród turystów. Ogrody i pałace powstałe w XVII wieku z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego, króla Polski w latach 1764-1795 zajmują powierzchnię około 76 hektarów i prowadzi do niego 10 bram. Na terenie znajdują się doskonale utrzymane pomniki i rzeźby, ogrody ( królewski, romantyczny, modernistyczny, chiński i holenderski ), budynki ( Biały Domek, Pałac na Wyspie, Amfiteatr ), a także wiele innych obiektów wartych obejrzenia.

Równie interesującym miejscem, którego nie można pominąć jest Zamek Królewski w stylu barokowo-klasycystycznym. Budowla wpisana jest do rejestru zabytków i pełni dwie role – muzealną i reprezentacyjną.

Nie można zapomnieć o najważniejszym symbolu Warszawy, jakim jest pomnik Syrenki. W mieście znajduje się kilka obiektów z jej wizerunkiem, między innymi na warszawskiej Starówce, na Powiślu, przy wiadukcie im. Stanisława Markiewicza.

Kulturalna Warszawa

Osoby zainteresowanie wydarzeniami kulturalnymi w Warszawie będą zaskoczone szerokim wyborem możliwości spędzenia wolnego czasu w taki właśnie sposób. Stolica Polski obfita jest w teatry, które organizują zarówno dla mieszkańców, jak i przybyłych gości szereg atrakcji kulturalnych. Dla lubiących śmiech, dobry humor, a także perfekcyjną grę aktorską doskonałym wyborem będzie Teatr Komedia. Innego rodzaju żartów doświadczyć można wybierając się na występy kabaretów i stand’uperów.

Warszawa to również miejsce wspaniałych koncertów muzycznych – na scenie występują gwiazdy z Polski i z zagranicy, solowi wokaliści, zespoły, a nawet chóry i orkiestry

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here