Jak wysłać list?

Radość z pisania listów, ale tez ich otrzymywania już dawno minęły, teraz aby skrócić czas oczekiwania, wysyłamy wiadomości SMS, czy piszemy maile. Na listy szkoda nam czasu, którego zresztą wciąż mamy za mało, bynajmniej tak nam się wydaje. A przecież na pewno uda nam się znaleźć chwilę, usiąść i napisać list do bliskiej nam osoby. Na pewno poczujemy się lepiej, bo będziemy go pisać od serca i szczerze, bo właśnie tak działa magia papeterii, na której skreślamy słowa. Na pewno zastanawiamy się, jak wysłać list, tak żeby doszedł do naszego odbiorcy cały i zdrowy i żeby ten czas oczekiwania nie był za długi. Oczywiście można go wysłać na kilka sposobów.

Jak wysłać list?

Jak wysłać list?Wszystko zależy od tego, czy chcemy go wysłać listem poleconym, priorytetowym, czy po prostu zwykłym. Dziś niestety dużo listów gdzieś się gubi po drodze, dlatego aby mieć pewność, że nasz odbiorca otrzyma od nas list, wyślijmy go listem poleconym. Nie musimy kupować znaczka, Pani w okienku przyklei taki w odpowiedniej cenie. Należy tylko przy tym pamiętać, żeby wziąć druczek do wysyłki listu poleconego i go wypełnić, najlepiej drukowanymi literami i bardzo wyraźnie. Również na kopercie musimy napisać zarówno nasze imię i nazwisko oraz adres w lewym górnym rogu, a adres osoby, do której kierujemy list powinien znajdować się po prawej stronie od środka do krawędzi.

Koperta powinna być dopasowana wymiarem do papieru, nie musimy kupować takiej A4, jeśli mamy o połowę mniejszy. Zapłacimy wtedy więcej, a poza tym to nie wygląda dosyć dobrze. Jeśli chcemy wysłać list priorytetowy, wówczas nasz odbiorca poczeka na niego około 2, maksymalnie 3 dni od dnia nadania. Musimy się jednak liczyć z lekkim opóźnieniem, jeżeli wysyłamy go w okresie przedświątecznym, ponieważ wtedy wiele osób wysyła do siebie kartki, paczki, prezenty i poczty maja pełne ręce roboty, chociaż tak naprawdę to dobry znak, bo oznacza, że nie zapominamy o sobie i w Święta pamiętamy o najbliższych i przyjaciołach. Jest jeszcze możliwość wysyłki listu zwykłego – nie poleconego, czy priorytetowego, ale wtedy musimy się liczyć z tym, że może on dotrzeć nawet do adresata po tygodniu, jeżeli mieszkamy nad morzem, a nasz odbiorca w górach.

Można też taką przesyłkę wrzucić do skrzynki pocztowej, ale jeśli nie mamy obok nigdzie kiosku, bądź sklepu w którym sprzedawane są znaczki pocztowe, to musimy udać się na pocztę i tam go wysłać. Tak więc nie zastanawiajmy się długo, usiądźmy wygodnie i piszmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here