Jak pozbyć się rozstępów

Może się wydawać, że najgorszym problemem dotyczącym skóry jest cellulit, który ma praktycznie każda kobieta i którego bardzo trudno jest się pozbyć. Jednak jeśli ktoś ma rozstępy, dobrze wie, że są one jeszcze gorsze. Po pierwsze bowiem widać je zawsze, a nie na przykład tylko kiedy uciśnie się skórę, jak często ma to miejsce w przypadku cellulitu. Poza tym rozstępy mogą pojawiać się na bardzo różnych partiach ciała, praktycznie na wszystkich: udach, pośladkach, brzuchu, ramionach, a nawet piersiach. Jest to bardzo nieestetyczne i nie da się tego zamaskować, toteż wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się rozstępów.

Jak pozbyć się rozstępów?

Jak pozbyć się rozstępówW przypadku kobiet po ciąży rozwiązaniem zwykle jest nieodkrywanie tych części ciała, które są szpecone przez rozstępy, o ile jednak brzuch czy uda można schować pod ubraniem, to już na przykład ramion nie, rozstępy na biuście także mogą być widoczne w bluzkach z dekoltem. Warto więc podjąć próby pozbycia się tych szalenie nieestetycznych pręg, ale trzeba wiedzieć, że jest to możliwe – i niestety bardzo trudne – tylko kiedy rozstępy są czerwone, a więc stosunkowo świeże. Kiedy bledną, oznacza to, że zaczynają się utrwalać, a gdy już staną się całkiem białe i błyszczące, ich pozbycie się będzie niemożliwe.

W takich przypadkach pozostaje tylko leczenie zmian za pomocą lasera, jednak jest to kosztowne i nie zawsze udaje się wygładzić skórę całkowicie. Niemniej rozstępy pod wpływem takich kuracji stają się dużo mniej widoczne jeśli więc tylko ktoś może sobie na to pozwolić, na pewno warto się na to zdecydować i odzyskać piękne ciało. Gdy zaś ograniczeniem jest budżet, trzeba korzystać z innych, bardziej dostępnych metod.

Warto zacząć walczyć z rozstępami jak najwcześniej

Najlepiej jest, gdy walkę z rozstępami zacznie się jak najwcześniej, od razu, gdy się pojawią (choć nie zawsze jest to możliwe). Wtedy można mieć największe szanse na sukces, jeśli nie ich całkowite usunięcie, to przynajmniej znaczne zmniejszenie ich widoczności. Trzeba wcierać specjalne preparaty, ale muszą to być produkty dobrej jakości, z apteki, a nie z drogerii, a najlepiej także droższe, gdyż w tym przypadku cena idzie w parze z jakością. Bardzo dobrze działa też smarowanie skóry czystym kolagenem, gdyż to właśnie niedobór kolagenu sprawia, że skóra „pęka”, a więc powstają rozstępy. Jednakże nie można spodziewać się cudów. Jeśli rozstępy są wielkie i mocno widoczne, nawet systematyczne stosowanie najlepszych środków nie sprawi, że skóra odzyska wygląd taki, jak przed pojawieniem się tych zmian.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here