Dywany 3D

Urządzasz swoje wnętrze awangardowo, artystycznie, nowocześnie lub w inny wyszukany sposób? Szukasz czegoś, co ożywi Twój salon i przełamie standardy? Dywany 3D to dodatek, który na pewno przykuje Twoją uwagę i pomoże Ci dodać wystrojowi swojego mieszkania świeżość i oryginalność. Przekonaj się o zaletach dywanów trójwymiarowych i sprawdź, w jakich wnętrzach będą prezentować się najlepiej.

Jak uzyskuje się efekt 3D na dywanach?

Efekt 3D można uzyskać na dywanie w dwojaki sposób. Pierwszy z nich to zastosowanie na dywanie odpowiedniego wzoru, który sprawi wrażenie trójwymiarowości. W tym przypadku najczęściej spotyka się dywany we wzory geometryczne, które – odpowiednio ułożone – sprawiają wrażenie przestrzenności. Drugi sposób, w jaki powstają dywany trójwymiarowe 3D, to zastosowanie włosia o różnej długości. Uzyskany w ten sposób wzór sprawia, że ma się wrażenie, iż dywan jest dużą płaskorzeźbą.

Zalety dywanów 3D

Trójwymiarowe dywany docenisz szczególnie wtedy, kiedy zależy Ci na mocnej dekoracji, która zwraca na siebie uwagę i skutecznie ożywia wnętrze, wywołując u Twoich gości efekt wow. Minimalistyczne wnętrza, które pozbawione są elementów przełamujących gładkość powierzchni i jednorodność kolorystyczną, mogą sprawiać wrażenie mało przytulnych i chłodnych – wrażenie to doskonale przełamują właśnie dywany 3D, które sprawiają, że wnętrze wydaje się być bardziej przestrzenne, przytulne i przede wszystkim ciekawsze dla oka.

Wykorzystaj dywany 3D w całym mieszkaniu

Ze względu na ciekawe i ożywiające wnętrze wzory dywany 3D świetnie prezentują się w tej części mieszkania, która ma być reprezentatywna. Jednakże wzory 3D uspokajają i wprawiają także w pewien rodzaj transu, dlatego okazują się idealne do tych pomieszczeń, w których chcesz odpocząć i zrelaksować się, m.in. do sypialni, łazienki czy nawet na balkon lub taras. W tym ostatnim przypadku musisz jednak wybrać dywan przystosowany do zastosowania zewnętrznego. Jak to zrobić, dowiedz się z artykułu „Dywan zewnętrzny na taras lub balkon – jaki wybrać, by służył długo i prezentował się pięknie?”.

Dywany 3D, a aranżacja wnętrza

Dywany trójwymiarowe ze względu na swój nowoczesny, awangardowy i nieco artystyczny charakter znakomicie sprawdzają się w stylach industrialnym i loftowym, będąc ich naturalnym uzupełnieniem. Mogą także świetnie przełamać monotonię minimalistycznych wnętrz, urządzonych nowocześnie lub po skandynawsku – w tym przypadku szczególnie warto zwrócić uwagę na dywany 3D w geometryczne wzory lub motywy zwierzęce i roślinne. Wśród dywanów trójwymiarowych nie brakuje też modeli z motywami ozdobnych ornamentów, które sprawdzą się w stylach klasycznym czy glamour.

Masz pomysł na aranżację mieszkania z dywanem trójwymiarowym. Najciekawsze modele znajdziesz w sklepie Carpets&More – Dywany, które pokochasz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here