W świecie XXI wieku medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna. Oferuje ona nam wiele różnych zabiegów, a jednym z nich jest zabieg podnoszenia powiek. Kiedy warto się na niego zdecydować?
Plastyka powiek nie tylko może poprawić nasz wygląd, ale również zdecydowanie poprawić jakość i komfort życia, kiedy powieki opadają do tego stopnia, że utrudniają widzenie, noszenie okularów czy po prostu codzienne funkcjonowanie. Na ten zabieg decydują się głównie osoby dojrzałe, po 35 roku życia. Zwłaszcza że korekcja górnej powieki powoduje usunięcie nadmiaru fałdu skórnego z tkanką tłuszczową, tym samym powodując osłabienie tkanek budujących powiekę, a każdy kolejny zabieg wpływa na jej sprężystość. Jednak nie trzeba się martwić, ponieważ efekty utrzymują się przez lata.
Plastyka powiek przeprowadzana jest najczęściej za pomocą znieczulenia miejscowego. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcia i wyciąga niepotrzebne nadmiary tkanek. O kwestie estetyczne nie trzeba się martwić, ponieważ blizny są ukryte w załamaniu powieki.
Do wyboru są dwie metody – tradycyjna i laserowa. Tradycyjna obejmuje wykonanie nacięć, wyciągnięcie nadmiaru tkanek i zszycie. Cel metody laserowej jest ten sam, jednak w tym przypadku lekarz operuje laserem. Dzięki temu zabieg jest bardziej precyzyjny. Zaletami jest również mniejsze krwawienie, oraz szybszy proces rekonwalescencji – mniejsza opuchlizna i liczba siniaków.
Przed zabiegiem obowiązkowa jest rozmowa z lekarzem, odnośnie oczekiwanych efektów i przygotowania do zabiegu, a także wykonanie badań takich jak: morfologia, oznaczenie grupy krwi, czas jej krzepnięcia, poziom glukozy we krwi i elektrolitów. Należy również poinformować lekarza o wszelkich obawach i wątpliwościach oraz o przyjmowanych lekach i dolegliwościach. Przed zabiegiem trzeba zrezygnować z palenia papierosów i spożywania alkoholu. Na 10 dni przed zabiegiem nie wolno przyjmować aspiryny i witaminy E. Przeciwwskazaniami mogą być również infekcje leczone antybiotykami, a w przypadku kobiet miesiączka.
Jak postępować po zabiegu?
– Przez pierwszy tydzień starać się spać na wznak
– Początkowo nie nadwyrężać wzroku
– Dopiero po 7-10 dniach od zdjęcia szwów można nakładać makijaż
– Unikać nadmiernego wysiłku przez około miesiąc
– Przez rok unikać promieniowania słonecznego – opalania twarzy
W razie dolegliwości można wykonywać okłady z lodu i należy pamiętać o przemywaniu oczu oraz stosowaniu odpowiednich kropli, które wskaże lekarz podczas wypisu.
Niektóre choroby są przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu. Należą do nich: nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, choroba Graves-Bassedova, choroby serca, cukrzyca, choroby oczu (m.in. zespół suchych oczu, jaskra, odwarstwienie siatkówki).
Korekta powiek to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, który poprawia jakość i komfort życia. Godnym polecenia gabinetem jest Aestetic Clinic w Poznaniu, który ma wieloletnie doświadczenie i wiele pozytywnych opinii. Więcej informacji znajdziecie pod adresem wrosinski.pl.