Zamrażanie tkanki tłuszczowej

0
1202

W dzisiejszych czasach z każdej strony jesteśmy bombardowani pięknymi ciałami. Na przeróżnych portalach społecznościowych kobiety niestety przerabiają swoje zdjęcia, przez co idealizujemy te osoby. Działa to na naszą wyobraźnię oraz na postrzeganie siebie bardzo negatywnie. Medycyna estetyczna wychodzi nam oraz naszym kompleksom naprzeciw. Dzisiaj możemy poprawić każdą część ciała, jak i wszystko na swojej twarzy. Musimy tylko zadać sobie pytanie czy jest w ogóle sens zmieniania wszystkiego w swoim wyglądzie, zamiast akceptowania takim jakim się jest. Oczywiście są takie sytuacje, w których musimy coś zmienić, bo przeszkadza nam to od lat. Jeżeli ćwiczyliśmy godzinami na siłowni i ciągle mamy w jednym i tym samym miejscu (na przykład na biodrach) odkładający się tłuszczy, którego niczym nie możemy zbić – coolsculpting jest idealnym rozwiązaniem.

Co to jest zamrażanie tkanki tłuszczowej?

Coraz częściej rozpowszechniony zabieg powodujący zamrażanie komórek tłuszczowych jest to wielka pomoc (niemalże nieposiadająca żadnych skutków ubocznych) dla osób zmagających się z miejscowym tłuszczykiem. Z tego typu dobrodziejstw medycyny estetycznej korzystają zazwyczaj tylko i wyłącznie kobiety. Najpierw lekarz powinien przed jakimkolwiek zabiegiem przeprowadzić z taką pacjentką wywiad. Jeżeli okaże się, że próbowała ona wcześniej schudnąć i jej kondycja nie jest najgorsza – lekarz zgodzi się na wykonanie na niej niniejszego zabiegu.

Jak działa zamrażanie tkanki tłuszczowej?

Urządzenie coolsculpting powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych. Zamrażanie komórek tłuszczowych następuje poprzez działanie na nie z niską temperaturą. Podczas zabiegu CoolSculptingu pacjent czuje zazwyczaj lekkie pieczenie na skórze, a już po około pięciu minutach odchodzi jakikolwiek ból. Jest to bez wątpienia kolejna z korzyści niniejszego zabiegu.

Czy warto jest skorzystać z tego typu zabiegu?

Oczywiście, że bardzo korzystnie jest poddać się zabiegom medycyny estetycznej. Nie możemy jednak wszystkiego zrzucać na tak zwaną złą genetykę albo na lenistwo. Zanim zdecydujemy się na udanie się do kliniki medycyny estetycznej, zróbmy wszystko co w naszej mocy, żeby uporać się z mankamentami swojego ciała, których nie możemy aktualnie zaakceptować. Może to być psycholog, może to być dietetyk albo trener personalny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here