Wycieczka do Argentyny

Podróż do Argentyny niewątpliwie zachwyci wiele osób i to nie tylko miłośników tanga, wołowiny oraz dobrego wina. Ten południowoamerykański kraj ma w sobie dużo uroku i będzie ciekawą alternatywą dla bardziej znanych miejsc na wakacyjne wojaże.

Wycieczka do Argentyny

Wycieczka do Argentyny z logostour.pl

Argentyna ma bardzo zróżnicowane środowisko naturalne i w tym tkwi jej piękno. Można tu podziwiać wspaniałe szczyty andyjskie i lodowce, a zarazem pustynie i stepowe pampy. To tętniąca życiem kosmopolityczne miasto, jakim jest Buenos Aires, ale również zielona dżungla. Mieszkańcy Argentyny są zaś niezwykle przyjaźnie nastawieni do turystów i łatwo nawiązują nowe znajomości.

Wycieczki do Argentyny połączone ze zwiedzaniem Brazylii i Paragwaju pozwolą dobrze poznać ten fragment kontynentu.

Argentyna od metropolii do prowincji

Poznawanie tego kraju najlepiej zacząć od jego stolicy. Buenos Aires ma charakterystyczny klimat latynoamerykański, więc życie tu płynie swoim własnym rytmem. Musi być czas na zabawę i beztroskie siedzenie w kawiarni. Sercem miasta jest Plaza de Mayo, na którym znajduje się pałac prezydencki, katedra i budynek dawnego ratusza. Stamtąd trzeba ruszyć w zaułki miasta i zróżnicowane jego dzielnice. Z jednej strony ekskluzywna dzielnica Palermo, gdzie można podziwiać luksusowe pałace i wille, a z drugiej strony roztańczona La Boca, w której narodziło się tango. Warto dołączyć do tancerzy i spróbować swoich sił w tangu.

Nie pozna się dobrze specyfiki Argentyny bez wizyty na prowincji. W tradycyjnej stancji można poczuć się jak gauchos i przejechać konno bądź powozem, a także posmakować miejscowych specjałów kulinarnych, czyli nadziewanych pierożków zwanych empanadillas oraz asado – znanej na całym świecie pieczonej wołowiny argentyńskiej. Argentyna słynie również z czerwonego wina, więc do posiłku jest serwowane jedno z najbardziej znanych trunków regionu. Dodatkową atrakcją będzie pokaz zręczności pasterzy bydła w jeździe konnej oraz pokaz folklorystycznego tańca z muzyką na żywo.

Na granicy Argentyny i Brazylii, w samym sercu dżungli, znajdują się także wyjątkowej urody wodospady Iguazu. Wyróżnia je nie tylko zachwycające położenie wśród bujnej zieleni, ale przede wszystkim ich ogrom – są dwukrotnie wyższe i szersze niż Niagara.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here