nasiona

Bez względu na rodzaj upraw każda roślina do prawidłowego wzrostu będzie potrzebowała wody, światła oraz odpowiedniego podłoża.

Podobnie w przypadku kiedy chcemy uprawiać konopie w domu czy też na zewnątrz musimy zapewnić im odpowiednie warunki. W wielu państwach europejskich można hodować kilka krzewów marihuany na własny użytek, w domu możemy stworzyć specjalny namiot uprawowy który pozwoli nam łatwo uzyskać odpowiednie warunki.

Lampy do uprawy marihuany

Ważnym elementem będzie oczywiście odpowiednio chleba, wilgotność, dbamy także o oświetlenie. W przypadku grow boxa możemy zainstalować światło na górze do stelaż,a mogą być to różnego rodzaju żarówki, systemy oświetlenia LED, całe panele służące do zapewnienia roślinom odpowiedniego światła. Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku hodowli w domu możemy zapewnić światło całodobowo, dzięki temu rośliny będą wzrastały w szybkim tempie, plony uzyskamy dużo wcześniej niż w przypadku upraw na zewnątrz.Warto zwrócić uwagę, że różne typy oświetlenia będą dawały różny kolor światła, może być to światło żółte, białe, światło możemy dobierać w zależności od fazy wzrostu. Czasem w przypadku dużych namiotów będziemy potrzebowali oświetlenia o dużej mocy, w tym przypadku możemy wykorzystać również specjalne zasilacze, które obsłużą większą ilość punktów świetlnych. Często stosowane są odbłyśniki, które pozwolą nam kierować światło na rośliny. Mogą być to odbłyśniki aluminiowe, dodatkowo często wykorzystuje się także folię aluminiową na całej powierzchni namiotu uprawowego aby światło nieco rozproszyć, skierować we wszystkich kierunkach. W przypadku upraw o nieco większej powierzchni możemy skorzystać także ze świetlówek, będą dawały one odpowiednią ilość światła, mogą być to także dość duże świetlówki, które będą także energooszczędne. Obecnie w specjalistycznych sklepach internetowych możemy zakupić różne lampy do uprawy marihuany sklep może zapewnić tam także wiele akcesoriów związanych z oświetleniem, mogą być to odbłyśniki, zasilacze o większej mocy, gniazda żarówek, przedłużacze czy też systemy sterujące automatycznym włączaniem i wyłączaniem oświetlenia o danej porze. Dzięki temu będziemy mogli przygotować profesjonalne oświetlenie do naszych upraw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here