Obowiązki biura rachunkowego

Biuro rachunkowe jest ściśle związane z wieloma firmami. Można powiedzieć, że pomaga firmie poruszać się wśród wielu ustaw i przepisów oraz dba o prawidłową współpracę między innymi z Urzędem Skarbowym, oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym?

Z tego względu, że dzisiaj wypełnienie wszystkich formalności z założeniem działalności jest dosyć proste, to niektórzy decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości. Żeby założyć działalność, wystarczy włączyć komputer, zalogować się na Profilu Zaufanym , następnie na CEIDG, wybrać konkretną formę prawną działalności, rodzaj opodatkowania, na który się zdecydowaliśmy i wypełnić pozostałe rubryki. I w taki to prosty sposób, bez wychodzenia z domu, mamy zgłoszoną działalność do właściwych urzędów. Jednak formalności, których trzeba pilnować każdego miesiąca, nie zawsze są już takie proste. Przede wszystkim wymagają systematycznego działania, wypełniania dokumentacji, pilnowania terminów. Biuro Everte to jedno z miejsc, którym warto powierzyć swoje finanse.

Biura rachunkowe mają wieloletnie doświadczenie między innymi w:
– weryfikacji dokumentów,
– Prowadzeniu KPiR lub Ewidencji Przychodów ,
– sporządzaniu rozliczeń rocznych,
– sporządzaniu list płac,
– sporządzaniu deklaracji ZUS,
– sporządzaniu sprawozdań finansowych,
– reprezentowaniu firmy przed Urzędem Skarbowym (bez dodatkowych opłat),
– prowadzeniu ewidencji środków trwałych,
– sporządzaniu raportów i analiz finansowych,
– monitorowaniu ilości urlopu przysługującego pracownikom,
– monitorowaniu terminów kolejnych badań lekarskich, szkoleń BHP.

Oddanie prowadzenia księgowości godnej zaufania firmie gwarantuje nam, że wszystkie transakcje będą odbywać się w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawnymi. Dzięki temu, nawet w razie kontroli jakiegokolwiek urzędu, nie będziemy musieli się stresować czy formalności są „dopięte na ostatni guzik”.

Inne korzyści powierzenia dokumentacji księgowej

Szczególnie jeżeli mamy problem z utrzymaniem jakiejkolwiek dokumentacji w jednym miejscu i logicznym porządku, to idealną opcją może się dla nas okazać skorzystanie z usług, które oferuje na przykład biuro rachunkowe Warszawa. Biura rachunkowe gwarantują bezpieczeństwo przechowywania i tajności wszystkich danych, a szczególnie tych, które znajdują się na dokumentacji klienta. Dokumentacja finansowa powinna być przechowywana w taki sposób i w takim miejscu, żeby nie trafiła w nieodpowiednie ręce. Inną korzyścią jest także to, że jeśli nawiązaliśmy współpracę z biurem księgowym, to jako firma nie mamy obowiązku posiadania odpowiedniego rodzaju, specjalistycznego oprogramowania, które służy do ewidencji podatkowej.

Oddanie prowadzenia księgowości naszej firmy doświadczonej księgowej jest sporą oszczędnością stresów i czasu. Jeśli my, ze swojej strony, będziemy terminowo dostarczać księgowej właściwie wypełnioną do zaksięgowania dokumentację, to możemy liczyć na to, że rozliczenie naszych finansów będzie wykonane uczciwie i rzetelnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here