Makijaż na siłowni

Chodzenie na siłownię w pełnym makijażu nie jest wskazane. Jednak nie raz spotyka się wymalowane dziewczyny. Makijaż na siłowni jest złym nawykiem. Podczas ćwiczeń pory i gruczoły potowe otwierają się, by zachować odpowiednią termoregulację. Zablokowane pory przez makijaż mają utrudnione zadanie i mogą przez to powstawać wypryski i inne niedoskonałości. Niemniej jednak istnieją kosmetyki, których można używać. Potrzeba matką wynalazków. Kobiety chcą wyglądać dobrze, nawet podczas ćwiczeń.

Kosmetyki ukierunkowane do używania ich podczas ćwiczeń

Trendy sportowe rozszerzają się do tego stopnia, że oprócz zadbanej sylwetki, odpowiedniego stroju potrzeby jest jeszcze nienaganny wygląd, przez co coraz częściej spotyka się na siłowni kobiety w makijażu. Jeżeli chcesz wyglądać dobrze i zadbać o swoją cerę, odradzamy używania pudrów. Jednak dalej możesz pomalować się szminką czy wodoodpornym tuszem lub eyelinerem od marki Makeup Revolution. Te produkty do makijażu idealnie sprawdzą się na siłownię i inne zajęcia.

Po co nosić makijaż na siłownię?

Czy noszenie makijażu może spowodować trwałe uszkodzenie skóry? Makijaż na siłownię nosi się już zazwyczaj z przyzwyczajenia. Wiele pań odwiedza też siłownię bezpośrednio po pracy, zapominając o zmyciu swojego makijażu. Warto się jednak zastanowić nad tym i pamiętać, że mieszanka makijażu i potu jest niekorzystna dla cery. Kosmetologowie zgodnie twierdzą, że noszenie makijażu na siłowni może prowadzić do powstawania zablokowanych otwartych porów, co skutkuje wypryskami i nierówną teksturą skóry. Dodatkowo sprzęt na siłowni brudzi się bardziej niż w przypadku potu. Czasem jedno przetarcie sprzętu nie wystarczy. Możesz zostawiać smugi s postaci resztek po pudrze czy podkładzie, jeśli otrzesz pot z czoła ręka, a później czegoś dotkniesz.

Długotrwałe szkody wynikające z noszenia makijażu na siłowni

Noszenie makijażu na siłowni może prowadzić do długotrwałych uszkodzeń cery. Używanie nieodpowiednich produktów i kilku warstw np. korektora i pudru zatyka pory. W końcu, zamiast na siłowni zaczniemy spędzać, długie godziny w drogerii szukając serum naprawczego lub na zabiegach u kosmetyczki, która pomoże oczyścić twarz. Zamiast stosować pełen makijaż, wybierz krem na twarz i lekko podkreśl usta lub oko.

Źródło: http://makeupstory.pl/Marka-Makeup-Revolution-szturmem-weszla-na-rynek-i-niemal-od/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here