karma dla psa
fot. Pixabay.com

Twój czworonożny przyjaciel zapewne jest łasuchem i najchętniej zjadłby wszystko, co tylko trafi pod jego nos. Jednak prawda jest taka, że psy, tak jak i ludzie, do tego, aby prawidłowo funkcjonować i mieć dużo energii, potrzebują odpowiedniego pożywienia. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, na co zwracać uwagę podczas wybierania karmy dla psa, zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/odpowiednia-karma-dla-psa-na-co-zwrocic-uwage/

Dowiedz się, jakiego pożywienia potrzebuje Twój pies

Zrobisz wiele dla swojego pupila? Zadbaj więc również o jego dietę. Dzięki temu będzie Ci długo towarzyszył w dobrym zdrowiu i radośnie merdał ogonem na Twój widok przez wiele lat. Jak więc poważnie zająć się odżywianiem psa? W internecie znajdziesz wiele porad na ten temat, jednak nie wszystkie słuszne. Należy więc zachować dużo zdrowego rozsądku i ostrożności, aby nie zrobić psu krzywdy nagłą zmianą nawyków żywieniowych. Lepiej natomiast po poradę w tej sprawie udać się do weterynarza. Z pewnością doradzi Ci, jaka dieta będzie najlepiej służyć Twojemu pupilowi. Jeśli to dla Ciebie ciągle za mało, możesz również skorzystać z porady dietetyka weterynaryjnego. Wśród komercyjnych karm dla psów znajdziesz takie, które są oparte na diecie holistycznej. Poza tym dostaniesz w sklepach również ich ekonomiczną wersję. Natomiast weterynarz lub dietetyk weterynaryjny wypisze Ci receptę na specjalną karmę dla pasa, jeśli uzna, że taka jest dla Twojego czworonoga najlepsza.

Karma dla psa – co to znaczy odpowiednia?

Czy wiesz, że istnieje coś takiego jak profile żywienia dla psów i szczeniąt? Zostały one opracowane przez zespoły naukowców i to one właśnie są podstawą do opracowywania receptur karm dla psów. Na etykiecie więc znajdziesz jej skład i ilość składników odżywczych. Natomiast to wcale nie oznacza, że jest ona najlepsza dla Twojego psa. Bardzo dużą wagę powinieneś przykładać do tego, aby szukać takich firm, produkujących karmę, które stawiają na wysokiej jakości składniki i tym samym znacznie przekraczają ogólne wytyczne. Ważne na przykład jest to, aby produkty mięsne na etykiecie zajmowały trzy pierwsze miejsca na liście składników. Unikaj natomiast pszenicy, kukurydzy czy soi. To wypełniacze, które mają na celu jedynie uśmierzenie głodu, nie dostarczają jednak żadnych składników odżywczych. Powinieneś również jak najszybciej zrezygnować z karmy, która zawiera dużo konserwantów. Tak, jak nie służą one ludziom, nie są dobre również dla zwierząt.

Zobacz też: http://www.mercante.pl/jak-urzadzic-ogrod-na-balkonie-krok-po-kroku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here