Jak wybrać najlepsze etykiety samoprzylepne do potrzeb swojej firmy

Etykiety samoprzylepne są potrzebne w każdej firmie. Bez względu na specyfikę prowadzonej działalności, zawsze potrzebne jest oznaczenie pojemników z półproduktami, produktami gotowymi lub pudełek przeznaczonych do wysyłki. Na rynku dostępne są etykiety wykonane w różny sposób, które mogą mieć różną trwałość. Jak wybrać najlepsze rodzaje etykiet do swoich potrzeb? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Etykiety samoprzylepne w różnych kształtach

Etykiety są najczęściej używane do znakowania produktów, które oferowane są do sprzedaży. Dodatkowo można je stosować wewnątrz firmy. Mogą być ułatwieniem podczas porządkowania magazynu lub ważną informacją dla pracowników podczas obsługi procesu przygotowywania towarów do wysyłki. Z tego względu najczęściej wybierane są etykiety samoprzylepne w kształcie prostokąta. Ich wymiary mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. W drugiej kolejności popularne są etykiety okrągłe lub owalne, ale są droższe i produkowane w mniejszych ilościach.

Różne kolory przyciągające wzrok klientów

Warto zauważyć, że nie każda etykieta wygląda tak samo. Można je zamawiać w wersji białej, jak również kolorowej. Te pierwsze będą pełnić funkcję informacyjną dla pracowników firmy, magazynu lub sklepu. Można je wykorzystać celu łatwiejszego rozróżnienia poszczególnych odmian produktów, na przykład, umieszczając na nich kody kreskowe lub kody QR. Kolorowe etykiety samoprzylepne mają natomiast za zadanie przyciągnąć wzrok i zainteresować klienta ofertą firmy. Nasycone kolory mogą być także wykorzystane do oznaczenia specjalnych promocji i różnego typu stosowanych rabatów.

Etykiety z klejem permanentnym lub odlepnym

Kolejnym ważnym elementem jest rodzaj kleju umieszczanego na etykietach. Mogą być one pokryte klejem, który pozwala na jednorazowe naklejenie na przedmiotach lub specjalnym rodzajem kleju pozwalającym na łatwe pozbycie się etykiety z powierzchni produktu. Klej permanentny powinien być używany w sytuacji, gdy etykieta stanowi oznaczenie przedmiotu i powinna stanowić z nim całość przez długi czas, a więc powinna pozostać trwała i czytelna w różnych warunkach otoczenia. Klej odlepny może być stosowany tam, gdzie znakowanie produktu jest tymczasowe, na przykład, w ramach prowadzonej akcji marketingowej.

Materiały, czyli trwałość i względy estetyczne

Podczas produkcji etykiet bardzo ważne są także materiały, na których będzie umieszczany nadruk. Standardowym rozwiązaniem jest wykorzystanie papieru, jest to jednak nietrwały materiał. Warto postawić na etykiety samoprzylepne wykonane z akrylu lub winylu. Są bardziej wytrzymałe, odporne na działanie promieni słonecznych, wysokich temperatur oraz środków chemicznych. Tego rodzaju materiały są wykorzystywane do produkcji plomb gwarancyjnych lub etykiet informacyjnych, które przez długi czas pozostaną czytelne i nie ulegnie pogorszeniu ich estetyka.

W każdym przypadku rodzaj etykiet samoprzylepnych należy dostosować do rodzaju prowadzonej działalności oraz wybranego zastosowania. W szczególności warto zapoznać się z ofertą https://etykiety.pl/. Dostępne są tu etykiety w wielu wariantach, dzięki czemu mogą stanowić element wyróżniający firmę wśród konkurencji. Gotowe rozwiązania można łatwo dopasować do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here