mięśnie głębokie brzucha
fot. pexels.com

Wiele osób marzy o tym, by wyrzeźbić swój brzuch w taki sposób, by wyglądał pięknie i prezentował kratę. Jednakże chcąc to osiągnąć należy zacząć ćwiczyć mięśnie głębokie brzucha, które również wpływają na stabilizację kręgosłupa lędźwiowego. Sprawdź, jak ćwiczyć mięśnie głębokie brzucha i uzyskać upragnione efekty!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/miesnie-glebokie-brzucha-trening/

Ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha

To zestaw ćwiczeń, który nie tylko pozwoli ci aktywować partie mięśni, które odgrywają decydującą rolę w stabilizacji partii kręgosłupa lędźwiowego, ale także wzmacniają one mięśnie poprzeczne brzucha, które tworzą naturalny gorset utrzymujący organy wewnętrzne.

Mięśnie, które są w złej kondycji odbijają się na całym aparacie ruchowym, a także powodują przeciążenia oraz ból. Mięśnie poprzeczne brzucha również wpływają na ustawienie miednicy, kiedy są zbyt słabe, wówczas miednica pochyla się w przód, a dalej pogłębia się lordoza lędźwiowa, co sprawia, że brzuch wystaje.

Regularnie ćwicząc mięśnie głębokie brzucha pozwolisz sobie nie tylko na wyrzeźbienie sylwetki, ale również zadbasz o swoje zdrowie!

Jak ćwiczyć mięśnie głębokie brzucha?

Jednym z prostych ćwiczeń, które wpływają na mięśnie głębokie brzucha jest balansowanie na piłce. Wystarczy to ćwiczenie powtarzać 2-3 razy w tygodniu po 10 razy. Jak je wykonać poprawnie? Usiądź na piłce gimnastycznej, wyprostuj plecy oraz napnij brzuch, powoli unieś obie nogi nad ziemię i postaraj się jak najdłużej wytrzymać balansując swoim ciałem.

Kolejnym ćwiczeniem jest przyciąganie bioder w podporze na piłce. Podeprzyj się przodem na wyprostowanych rękach, a nogi oprzyj o piłkę gimnastyczną, a dalej używając mięśni brzucha unoś biodra do góry jednocześnie przetaczając piłkę w kierunku rąk, aż do momentu, w którym oprzesz stopy na czubkach palców.

Scyzoryk to bardziej zaawansowane ćwiczenie, które również wzmacnia głębokie mięśnie brzucha. W celu jego wykonania połóż się na plecach i wyprostuj nogi, a ręce przełóż za głowę. Napnij brzuch i jednocześnie unieś wyprostowane ręce oraz łopatki do góry wraz z nogami pionowo do góry.

Przeczytaj też: http://czytamysluchajac.pl/hula-hoop-dlaczego-warto-z-nim-cwiczyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here