Co jest przyczyną poronienia

Poronienie jest straszną i dotkliwą sytuacją, która spotyka wiele par. Tym słowem określa się utratę ciąży przed nastąpieniem jej dwudziestego drugiego tygodnia. Pojawić się ono może zarówno na samym początku ciąży – wtedy nie jest najczęściej nawet zauważane – jak i w późniejszych jej etapach.

Jakie są przyczyny poronienia?

Poronienie często jest procesem naturalnym, który następuje w przypadku pojawienia się zarodka, obciążonego wadami genetycznymi bądź uszkodzonego. Do tego rodzaju poronienia najczęściej dochodzi na samym początku ciąży. Sprawia to, że kobiety często nie zdają sobie sprawy z tego procesu, biorąc go po prostu za okres. Więcej informacji znajdziesz na: https://mamadha.pl/poronienie-przyczyny-objawy-postepowanie/

Inne przyczyny poronienia

– zaburzenia hormonalne – wiąże się to z niedoborem progesteronu, czyli hormonu, którego zadaniem jest właśnie podtrzymanie ciąży,
– zaburzenia immunologiczne,
– zmiany w macicy,
– ryzyko poronienia może być większe, w przypadku kobiet starszych lub posiadających starszych partnerów oraz chorych na rożnego rodzaju schorzenia. – Ponadto niebezpieczne może być palenie tytoniu czy spożywanie alkoholu w trakcie ciąży.

Jak uniknąć poronienia?

Głównym objawem poronienia jest krwawienie z dróg rodnych. W przypadku wystąpienia takiego objawu w trakcie ciąży, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Czy jednak poronienia można w jakiś sposób uniknąć? Niestety nie w każdym przypadku. Problemy genetyczne czy zmiany w narządach wewnętrznych to czynniki, na które kobieta nie ma wpływu. Istnieją jednak sposoby na znaczne zmniejszenie ryzyka poronienia, które może przecież wystąpić z bardzo błahych powodów. Dobrym rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja z papierosów, alkoholu czy narkotyków. Środki te, nie dość że mogą być powodem poronienia, to jeszcze mogą powodować przyszłe choroby dziecka. Warto pamiętać, że nie chodzi tu tylko o własnoręczne palenie papierosów – równie szkodliwe może być wdychanie cudzego dymu. Warto także zrezygnować z dużego wysiłku fizycznego. Ciężka praca może zaszkodzić ciąży.

Równie niezdrowe jest spożywanie wysokiej dawki kofeiny czy leków, które nie zostały skonsultowane z lekarzem. Z pewnością nie zaszkodzi także dbałość o dostarczanie organizmowi odpowiednich składników i witamin, które wspierają rozwój ciąży. Można to robić na przykład przy pomocy suplementów, takich jak te, dostępne na Mamadha.pl. Dobrze jest także ograniczyć kąpiele w zbyt wysokiej temperaturze. Gorąca woda powoduje bowiem rozszerzanie się naczyń krwionośnych i może zaszkodzić ciąży. Bezwzględnie nie wolno także wykonywać badań rentgenowskich. Warto pozostawać pod stałą opieką rzetelnego lekarza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here