Jak wybrać biurko dla dziecka?

Zakup biurka dla dziecka to niełatwe zadanie. Biurko dla dziecka jest jednym z najważniejszych mebli w pokoju ucznia. Dziecko przy biurku będzie się uczyć, czytać książki, odrabiać lekcje, czy wykonywać prace plastyczne. Prawidłowo wybrane i umiejscowione biurko, ma ogromny wpływ nie tylko na wygodę dziecka, ale i na jego zdrowie.

Biurko, a wzrost dziecka

Gdy chcemy wybrać biurko dla dziecka, musimy kierować się kilkoma czynnikami. Biurko zawsze powinno być dobierane do wieku i wzrostu dziecka. Szacuje się, że optymalną wysokością biurka dla dziecka 7-letniego jest 55-60 cm. Jednak nie ma co się kluczowego tego trzymać, ponieważ każde dziecko jest inne.

Kupując biurko dla dziecka zwróćmy uwagę na przestrzeń pod biurkiem, na nogi. Nogi dziecka powinny spokojnie spoczywać na podłodze. Szerokość biurka powinna wynosić około 85 cm, a długość 120 cm. Takie wymiary są optymalne, dziecko będzie mogło komfortowo korzystać z takiego biurka.

Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również biurka z regulowaną wysokością blatu. Jeżeli wolimy zainwestować w biurko, które posłuży dziecku kilka lat, to to jest idealny produkt. Najczęściej wybierane są biurka z regulowanym blatem w przedziale 55-75 cm, takie biurko będzie użyteczne przez dłuższy czas.

Biurka dla dzieci, jak wybrać odpowiednie?

Szuflady w biurku dla dzieci

Biurko dziecięce, powinno być pojemne. Dokładniej chodzi o szuflady i przechowywanie w nich różnych przedmiotów dziecka. Dzieci zazwyczaj nie są pedantami, wręcz przeciwnie. Zdecydowanie lepiej wybrać biurko, które ma opcję przechowywania książek i innych materiałów, w szufladach i szafkach.

Krzesło do biurka dziecięcego

Wybierając odpowiednie biurko dla dziecka, powinniśmy pomyśleć również o krześle. Jest to bardzo ważny mebel, w pokoju dziecka.
Krzesło powinno być przede wszystkim wygodne, z miękkim oparciem i podłokietnikami. Wysokość siedziska powinna znajdować się na wysokości kolan. Dobrym rozwiązaniem jest również, krzesła obrotowe, które ma możliwość regulowania nacisku na lędźwie oraz kąta nachylenia kręgosłupa.

Przeczytaj też: http://www.mercante.pl/meble-dla-dzieci-jakie-wybrac-by-zaspokoic-ich-potrzeby/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here