Mimo że ostatni egzemplarz Astry H zjechał z linii montażowej blisko 10 lat temu, auto nadal jest chętnie wybierane przez kierowców. Co warto nim wiedzieć?
Opel Astra H zadebiutowała w 2003, a jej produkcja trwała do 2014 roku. Produkowane między innymi w Gliwicach i Bochum auta nadal cieszą się dość dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym. W nowym artykule przyglądamy się temu modelowi bliżej. Poznajcie jego historię mocne i słabsze strony oraz dowiedzcie się, o czym pamiętać przed zakupem używanej Astry H.
Opel Astra H – nowe spojrzenie na kultowy model
Astra H od początku zachwycała ostrzejszymi liniami. Odważniejszy projekt dodawał autu charakteru, zachowując jednocześnie typowe dla Niemców konserwatywne podejście do wzornictwa. Model wyróżniał się na tle innych kompaktowych samochodów dzięki funkcjonalnemu wnętrzu i szerokiej gamie wersji nadwoziowych – hatchback, sedan i kombi. W 2007 roku Astra H przeszła niewielki facelifting, obejmujący m.in. zmiany w wyglądzie reflektorów, przedniego zderzaka i osłony chłodnicy.
Astra H. Funkcjonalność i wygoda w rozsądnej cenie
Wnętrze Astry H jest przestronne i funkcjonalne. Bywało jednak krytykowane za jakość materiałów i ich montaż. Plastiki mogą być podatne na zarysowania, a niektóre elementy mogą skrzypieć. Obsługa przycisków na konsoli środkowej może też wymagać pewnego przyzwyczajenia. Z drugiej strony kokpit jest ergonomicznie zaprojektowany i bardzo wygodny.
W zależności od wersji i rocznika produkcji, modele Astry H mogą oferować różne poziomy wyposażenia. Standardowo na pokładzie można znaleźć wspomaganie układu kierowniczego, ABS, klimatyzację manualną, oraz elektrycznie sterowane lusterka i szyby. Można też znaleźć egzemplarze z dodatkami takimi jak kurtyny powietrzne, automatyczna klimatyzacja, ESP, komputer pokładowy, ogrzewanie postojowe oraz wbudowana nawigacja satelitarna.
Astra H. Typowe Usterki i Wskazówki dla Kupujących
Opel Astra H cieszy się opinią auta solidnego i niezawodnego samochód, ale ma kilka słabszych stron. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu? Silniki benzynowe, zwłaszcza 1.8, mogą być zużywać spore ilości paliwa. W przypadku jednostek wysokoprężnych, szczególnie popularny silnik 1.9 CDTI, mimo swojej dobrej renomy, może sprawiać problemy z klapkami w kolektorze dolotowym. Warto również sprawdzić stan turbosprężarki. Podczas oględzin uwagę zwróćcie poza tym na stan wnętrza, działanie klimatyzacji oraz zawieszenie.
Opel Astra H to samochód, który mimo pewnych drobnych wad oferuje jednak solidność, różnorodność silników i praktyczność. To doskonały wybór dla osób poszukujących niezawodnego auta kompaktowego.