Tapeta ścienna w salonie, dlaczego warto wziąć ją pod uwagę

Jesteś na etapie planowania remontu salonu? Warto postawić na solidną tapetę ścienną! W tym artykule podpowiadamy dlaczego tapeta dekoracyjna w salonie to dobry pomysł.

Tapety ścienne nadal cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Wspaniale uzupełniają aranżację wnętrza, mogą optycznie powiększyć przestrzeń, pomogą także w stworzeniu tematycznego projektu. Umiejętnie wykorzystane, tapety dekoracyjne mogą stanowić zarówno kluczowy element aranżacji, jak i jej subtelne tło.

Tapeta zmywalna

Jednym z prawdziwych hitów ostatnich czasów są niewątpliwie winylowe tapety zmywalne, nazywanych przez niektórych także ‘szorowalnymi’. Jak wskazuje sama nazwa, tapety te można myć. Jest to ogromna zaleta, ponieważ dawniej, gdy do produkcji tapet używano przede wszystkim papieru, jakikolwiek kontakt tapety z wodą kończył się zniszczeniem jej powierzchni (tapeta mogła się też pomarszczyć a nawet odkleić od ściany). Obecnie do produkcji tapet z powodzeniem wykorzystuje się materiały syntetyczne, które charakteryzują się odpornością na działanie wody. Powierzchnię tapet tego typu można czyścić delikatną szmatką przy użyciu delikatnego detergentu. Tapety zmywalne znakomicie sprawdzają się pokojach dziecięcych, gdzie ściany brudzą się znacznie szybciej niż w innych pomieszczeniach. Dzięki uwzględnieniu solidnych tapet winylowych możliwe jest zachowanie aranżacji pokoju dziecka w niezmienionym stanie na wiele lat. Oczywiście należy pamiętać, że nie każda tapeta winylowa równie dobrze nadaje się do zmywania, przed próbami czyszczenia najlepiej jest się zapoznać z zaleceniami producenta. W sprzedaży dostępne są także niezwykle odporne na wodę oraz czynniki mechaniczne tapety wykonane z twardego winylu – tapety obiektowe. Te niezwykle trwałe tapety dekoracyjne wykorzystuje się w obiektach użyteczności publicznej, np. w pensjonatach, szkołach i przedszkolach, urzędach, a także przedszkolach. Oczywiście z uwagi na wysoką jakość wykorzystywanych do ich produkcji materiałów tapety obiektowe należą do modeli z wyższej półki cenowej. Zastosowanie w salonie tapety winylowej gwarantuje trwałość aranżacji i możliwość utrzymania ścian w czystości przez wiele lat.

Tapety 3d

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się trójwymiarowe tapety przestrzenne. Oczywiście tapety 3d jedynie ‘oszukują wzrok’ tworząc złudzenie głębi bądź wypukłości. Dobrze dobrana tapeta trójwymiarowa może sprawić, że pomieszczenie będzie wydawać się nieco większe niż w rzeczywistości. Tapety tego typu wykorzystuje się także do imitacji najróżniejszej scenerii, mogą mieć postać odzwierciedlającą np. regał z półkami, kutą stalową balustradę przy brukowanej ulicy, pikowaną skórę, ceglaną ścianę, itp. Wśród tapet 3d można także znaleźć nowoczesne wzory, kolorowe graffiti, a także fototapety. Jeśli zależy ci na optycznym powiększeniu wąskiego salonu, warto poszukać tapety przedstawiającej okno z widokiem na daleką przestrzeń (np. łąkę, plażę lub morze) lub przedstawiającej schody, drogę lub tunel.

Tapety papierowe

Pomimo wykorzystywania w produkcji tapet mnóstwa nowoczesnych surowców, nadal z powodzeniem stosuje się także papier. Podstawową zaletą tapet papierowych jest ich niewielka cena. Dzięki nim możemy dokonać gruntownej zmiany aranżacji salonu przy zastosowaniu bardzo niewielkich środków. Tapety papierowe można kupić w popularnych marketach nawet za dwadzieścia złotych. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że tapeta papierowa charakteryzuje się słabą wytrzymałością, ale zazwyczaj osoby, które je stosują robią to z myślą o częstych zmianach w salonie. Zastosowanie niedrogich tapet pozwala na częste dokonywanie metamorfoz – zwłaszcza, gdy inwestor potrafi samodzielnie instalować tapety ścienne. Wiele osób chętnie wykorzystuje także tapety papierowe do malowania – pozwalają one na nadanie ścianie delikatnej faktury.

Jeśli zastanawiasz się jak z powodzeniem zaplanować salon z wykorzystaniem tapet ściennych serdecznie zachęcamy do zainteresowania się do profesjonalnymi aranżacjami dostarczanymi przez producentów tapet. W sklepie internetowym Innetapety.pl można znaleźć wiele tego typu projektów na stronach producentów tapet Marburg, tapety As Creation, Ugepa, Cristiana Masi, Rasch

Artykuł opracowany przy współpracy ze sklepem Internetowym Innetapety.pl. Sklep oferuje ogromny asortyment tapet dekoracyjnych wielu producentów z całego świata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here