Surowce kosmetyczne

W dzisiejszym społeczeństwie mamy do czynienia z pewnymi sprzecznościami. Z jednej strony normalizuje się na przykład operacje plastyczne, a medycyna estetyczna i przemysł kosmetyczny kwitną w najlepsze, proponując klientom coraz bardziej przetworzone specyfiki. Z drugiej, wiele osób zaczyna interesować się naturalnymi kosmetykami, które charakteryzuje prosty skład oraz brak chemii. Dystrybutorzy naturalnych półproduktów mają więc co robić. Mimo popularności botoksu czy wstrzykiwania mieszanek kwasów, wiele firm wciąż zamawia duże ilości surowców kosmetycznych do produkcji preparatów niebazujących na chemii kosmetycznej. Co więcej, opłaca się także prowadzić sprzedaż detaliczną, gdyż klienci indywidualni również wykazują coraz większą chęć posiadania naturalnych kosmetyków własnej roboty.

Surowce kosmetyczne – czym są?

Składniki pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego, których używa się w procesie wyrobu produktów do pielęgnacji to właśnie tak zwane surowce kosmetyczne. Powinny one być uzyskiwane poprzez ekstrakcję, mielenie, suszenie czy filtrację, czyli procesy fizyczne, aby uniknąć przetwarzania ich przy pomocy chemii. Co może więc uchodzić za surowiec naturalny? Mogą to być wszelkiego rodzaju glinki, krzemionki, oleje i masła roślinne, ale także na przykład mleko.

Surowce kosmetyczne a naturalne kosmetyki

Czy naturalne surowce kosmetyczne są tym samym, co naturalne kosmetyki? Niekoniecznie, chociaż wiele z nich posiada dobroczynne właściwości dla naszej skóry, włosów czy paznokci. Jednak służą one za bazę dla naturalnego kosmetyku i pozwalają na tworzenie takich receptur, które będą miały nie gorsze działanie niż produkty tworzone przez duże koncerny kosmetyczne. Przy tym będą również pozbawione chemii.

Surowce kosmetyczne w branży beauty

Producenci kosmetyków posiadają własne laboratoria, w których tworzą rozmaite preparaty z myślą o konsumentach. Wiele z nich, w celu zwiększenia skuteczności lub przedłużenia daty ważności, wykorzystuje substancje, które nie do końca służą naszej skórze. Jednak część firm działających w branży beauty zdaje sobie również sprawę z tego, że istnieje zapotrzebowanie na naturalne kosmetyki. Warto wiedzieć, że aby kosmetyk był uznany za naturalny, jego skład w 95% powinien składać się z surowców kosmetycznych.

Surowce kosmetyczne w naszych domach

W domowej łazience powstają niekiedy równie wartościowe preparaty do pielęgnacji, jak w niejednej firmie profesjonalnie zajmującej się wyrobem kosmetyków. Obecnie bardzo modne są kosmetyki naturalne domowej roboty, które panie chętnie przygotowują same, według własnej wiedzy oraz przepisów znalezionych na przykład w sieci.

Surowce kosmetyczne – gdzie kupić?

Istnieją firmy, które zajmują się dystrybucją surowców kosmetycznych, w których mogą zaopatrywać się zarówno producenci, jak i osoby prywatne, składające nieco mniejsze zamówienia. Szeroki wybór i dużą jakość znaleźć można na przykład tutaj https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/. W ofercie znajdują się rozmaite masła roślinne, oleje zimnotłoczone czy gotowe kompozycje olejków roślinnych. Warto im się przyjrzeć i uwzględnić w swoich recepturach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here