Podnóżek do biurka

Szeroko rozumiany postęp przyniósł ze sobą także zmiany w sposobach pracy. Przeniesienie wielu zawodowych zadań do wirtualnej sfery, długie godziny spędzane przy komputerach rodzi konsekwencje i wyzwania dla naszego zdrowia, w szczególności dla naszego kręgosłupa i ogólnej kondycji fizycznej.

Spędzanie większości dnia w pozycji siedzącej przed biurkiem może negatywnie wpływać na nasze ciało, prowadząc do problemów z plecami i nogami. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o ergonomię naszego stanowiska pracy. Jednym z elementów, który może znacząco wpłynąć na samopoczucie i wygodę w trakcie pracy, są biurowe podnóżki pod nogi

Poprawa komfortu i ergonomii

Podnożki biurowe takie jak https://essi.pl/ergonomia-stanowiska-komputerowego/podnozki-pod-nogi stanowią prosty, ale skuteczny element urządzenia stanowiska, który można zastosować w celu poprawy ergonomii i komfortu podczas zajęć. Po pierwsze ustawienie podnóżka pozwala na lepsze dostosowanie wysokości krzesła do biurka bądź stołu. Dzięki temu unikamy nadmiernego ucisku na uda i pośladki oraz niezdrowej postawy.

Co istotnie poprawne ustawienie nóg na podnóżku zmniejsza obciążenie kręgosłupa lędźwiowego i odcinka szyjnego, a to z kolei minimalizuje ryzyko wystąpienia bólu pleców po długim okresie siedzenia. W czasie kiedy korzystamy z podnóżka, nogi są ustawione w bardziej naturalnej pozycji, są nieco zgięte w stawach biodrowych. Taka pozycja sprzyja poprawnemu krążeniu krwi oraz zmniejsza obciążenie stawów. Podnóżki pod nogami pomagają także zmniejszyć obrzęki nóg, które często pojawiają się po przebywaniu w jednej pozycji, co w skrajnych przypadkach prowadzi do zmian miażdżycowych.

Nie bez znaczenia jest fakt, że podnóżki pod nogi są wręcz nieodzowne do utrzymania odpowiedniej postawy podczas siedzenia. Krzesło można dostosować w taki sposób, aby plecy pozostawały proste, a stopy opierały się płasko na podłodze.

Poprawa koncentracji i wydajności

Komfortowe albo przynajmniej zbliżone do komfortowych warunki pracy mają znaczący wpływ na naszą koncentrację i wydajność. Odpowiednio dostosowane meble oraz dodatki takie jak podnóżek do biurka, pozwalają utrzymać skupienie podczas wykonywania zadań, co zdecydowanie przekłada się na lepszą efektywność w pracy.

Podnożki biurowe wykazują szczególnie istotne walory również dla osób, które wykonują swoją pracę w pozycji stojącej, gdyż dają możliwość przeniesienia ciężaru w czasie wykonywania obowiązków na jedną z nóg. Podnóżek biurowy zdecydowanie poprawia naszą postawę i jest ulgą, ale także umożliwia korzystającym z niego pewien zakres ruchu. Przy jego użyciu można bowiem rozciągać nogi, obracać stopy i wykonywać dużo niewielkich ćwiczeń, które zdecydowanie poprawiają nasze samopoczucie w czasie pracy w jednej pozycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here