Nocowanie w Sandomierzu- nowoczesne alternatywy dla hoteli

Jeśli lubisz poznawać nowe miejsca, lecz nie masz pomysłu, gdzie tym razem się udać, rozważ Sandomierz nad Wisłą. Miasto to oferuje zróżnicowaną rozrywkę- od szerokiej bazy zabytkowej, przez urokliwe kawiarenki i lokalne gastronomiczne, aż po możliwość interesującego i aktywnie spędzanego czasu na łonie natury.

Dlaczego Sandomierz?

Sandomierz to miasto, które szczyci się niesamowitą architekturą i czarownym klimatem. Można przejść się tu wąskimi uliczkami, poczuć atmosferę dawnej świetności miasta, a nawet usłyszeć przebrzmiały gwar dawnych rozmów. To miasto, które zapewnia ucztę dla miłośników historii i tradycji, ale także dla tych, którzy lubią obcować z przyrodą.

Dla zwiedzających dostępny jest m.in. Zamek Kazimierzowski, czy przepiękny renesansowy ratusz, opisywany w podręcznikach jako jeden z najwspanialszych w Polsce reprezentantów tego stylu. Pięknymi widokami i orzeźwiającym wiatrem kuszą bulwary spacerowe usytuowane wzdłuż rzeki Wisły. Jest też prawdziwa gratka dla odkrywców – podziemny szlak turystyczny. Pomimo tych oraz wielu innych atrakcji miasta i okolic, nocleg w Sandomierzu wcale nie musi wiązać się z horrendalnymi kosztami. Wystarczy wiedzieć jedynie, jak szukać, by zaoszczędzić. Najdrożej wypadają zwykle hotele, ale istnieje cały szereg alternatywnych rozwiązań.

Hostel – tańszy brat hotelu

Ideą hosteli stały się przystępne ceny na każdą kieszeń, dlatego ośrodki tego typu coraz bardziej zyskują na znaczeniu i niezmiennie cieszą się zainteresowaniem podróżujących. Także i Sandomierz ma do zaoferowania sporo ośrodków tego typu.

Hostele odznaczają się przede wszystkim domową atmosferą, ponieważ są mniej sformalizowane od hoteli. Zazwyczaj do dyspozycji gości pozostaje także kuchnia lub aneks kuchenny, gdzie można samodzielnie przygotowywać posiłki. W ten sposób korzystamy nie tylko z taniego noclegu, ale też oszczędzamy na elementach gastronomicznych. Hostele są przystosowane do potrzeb całej rodziny, więc dają wygodę i komfort np. osobom podróżującym z małymi dziećmi.

Wczasy agroturystyczne

Tańszą alternatywą dla hotelu są też gospodarstwa agroturystyczne. Na terenach wiejskich zlokalizowanych wokół Sandomierza można ich spotkać całkiem sporo. Stanowią doskonałą bazę wypadową do centrum Sandomierza, lecz dają również dodatkowe profity.

W cenie pobytu mamy bowiem np. świeże i zdrowe wiejskie jadło, a także ciszę i nieskazitelne powietrze. Po męczącym dniu spędzonym na zwiedzaniu Sandomierza, przyjemnie jest oddać się błogiemu relaksowi na łonie natury. Gospodarstwa agroturystyczne i kwatery prywatne mają konkurencyjne ceny, więc nocleg w Sandomierzu faktycznie nie musi wiązać się ze znacznym obciążeniem finansowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here