koszulki religijne

Ubranie może pełnić funkcje znacznie różne od tych, które pełni od odległych czasów. Oczywiste jest, że w pierwszej kolejności ma okryć ciało i zapewnić ochronę przed utratą ciepła. Jednak przeznaczenie to od pewnego czasu zaczęło nie tyle zmieniać się, co poszerzać. Dzisiaj koszulka z nadrukiem to często sposób na przekazanie jakiejś indywidualne informacji do oglądającego nas przechodnia na ulicy, w pracy lub szkole. Czy koszulki religijne są sposobem na taki przekaz informacji? Czy osoby, które praktykują wiarę katolicką mogą chcieć dotrzeć z wartościową informacją do innych w swoim otoczeniu?

Przekaz religii chrześcijańskiej

Warto pamiętać, że cywilizacja łacińska, a więc cały rejon świata, który nazywamy „zachodem”, ma swoje korzenie w trzech okresach sprzed wieków. Pierwsze dwa to Imperium Rzymskie, oraz Grecja w swoim rozkwicie m.in. znana z wielkich filozofów i myśli społecznej. Trzeci z tych korzeni to czas od narodzenia Jezusa Chrystusa. Również dlatego kalendarz odnosi się do tego historycznego wydarzenia. Wielu z dzisiejszych ludzi cywilizacji zachodniej nie kojarzy znaczenia faktów historycznych z dzisiejszym położeniem i dobrobytem zarówno materialnym, jak i przekazem pierwszych chrześcijan. Europejczyk myśli bardziej w kategoriach zakazu ze strony religii niż od strony korzyści jakie te nakazy zawierają. Prawdopodobnie osoba nosząca koszulkę z wizerunkiem odnoszącym się do religijnych pojęć, może nie być odbierana przez osoby spoza swojego otoczenia ze zrozumieniem informacji jaką chce przekazać. Dlaczego akurat tak odbiera ten komunikat?

Koszulki religijne

Może jednak obraz na koszulce w tematyce sytuacji z Biblii, gdzie Dawid pokonuje Goliata z napisem: „Z Bogiem możesz wszystko” będzie omijać negatywne skojarzenie z nakazami i dotrze do odbiorcy. Ciekawe mogą być również obrazy odnoszące się do wartości wyższych, ponadczasowych. Może na przykład chłopiec dający dziewczynce kwiatka ze szczerym uśmiechem na twarzy i hasłem: „Jesteś stworzony do miłości” przekona nieprzekonanych? Nie każdy jest religijny, jednak każdy powinien pamiętać, że jest człowiekiem i co po co żyje.

Cytaty z biblii na koszulce

Dobrym pomysłem jest użycie na koszulce fragmentu z Biblii, który przypomni konkretną wartość, który będzie pozytywnie się kojarzył odbiorcy, będzie moralnie neutralny. Może cytat „Zawsze się radujcie…” będzie przypominał pesymistom, że żyjemy krótko, a uśmiech wraca do nas podwójnie. Koszulki tak zwane ewangelizacyjne to nie nowy pomysł, ale stary pomysł w „nowej koszulce”. Jeśli jest coraz więcej sklepów internetowych i stacjonarnych dostępnych wokół nas, oznacza to, że jest potrzeba takich treści, takiej formy dotarcia do ludzi. Taka forma przekazu jest pozytywna, wnosi wiele dobrego do życia ludzi i to nie tylko będących na tak zwanym „zakręcie”. Każdy z nas i mały i duży potrzebuje uśmiechu na co dzień. Nie jest to hasło-slogan. Jest to realna potrzeba we wnętrzu każdego. Przypomnijmy sobie jak wygląda dzień, kiedy spotkamy kogoś autentycznie życzliwego, a kiedy takiej życzliwości brak? Mamy wpisane konkretne potrzeby i pragnienia. Dlatego koszulki religijne z dobrym kontekstem są po prostu warte uwagi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here