jak zrobić piniatę

Dla dzieci każde ich urodziny są nową szansą na przeżycie cudownej przygody. Z tego względu zawsze staramy się przygotowywać dla swoich pociech niesamowite uroczystości i zapraszamy na nie wszystkich ich znajomych i przyjaciół ze szkół bądź przedszkoli, pozwalając dzieciakom na spędzenie wspaniałego czasu w gronie swoich rówieśników. Dziecięca impreza urodzinowa rządzi się oczywiście swoimi prawami. W żadnej mierze nie przypomina przyjęć, które sami organizujemy dla swoich znajomych. Musi być kolorowa, zabawna i fascynująca. Powinna zaskakiwać małych gości na każdym kroku, proponując im najróżniejsze rozrywki i dodatkowe atrakcje. Piniata podczas takich dziecięcych uroczystości sprawdza się wręcz idealnie. Więc jeśli chcemy ozdobić w jakiś zabawny sposób miejsce całej zabawy, koniecznie zdecydujmy się ją przygotować. A jak zrobić piniatę?

Przygotowanie piniaty jest proste

jak zrobić piniatęMimo iż niejednokrotnie wygląda ona niesamowicie, samo jej przygotowanie nie wymaga od nas posiadania specjalnych umiejętności – czy to artystycznych, czy to technicznych. Przyda nam się wyłącznie trochę więcej czasu. Bo niestety wykonanie piniaty bywa zadaniem dość czasochłonny, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy z niczym podobnym do czynienia. Zacznijmy od przygotowania sobie wszystkich niezbędnych rzeczy. A następnie przejdźmy do działania. Im szybciej to zrobimy, tym prędzej będziemy mieć to z głowy.

Co będzie nam potrzebne?

Do zrobienia klasycznej piniaty potrzebujemy: miski, kilku większych balonów, zwykłej mąki pszennej i wody. Przygotujmy sobie również zestaw różnorodnych i kolorowych gazet, wielobarwną i dość grubą bibułę, ostre nożyczki oraz mocny i sprawdzony klej. Z tych rzeczy uda nam się wykreować piniatę wypełnioną gazetami. Jednakże jej zawartością możemy zupełnie dowolnie manewrować. Jeżeli chcemy sprawić swoim pociechom jeszcze większą niespodziankę, uzupełnijmy wnętrze piniaty różnorodnymi małymi przysmakami. Mogą to być malutkie cukierki, które kupimy dosłownie za grosze, kolorowe dropsy, niewielkie batoniki czy gumy do żucia, lizaki bądź oranżadki w proszku.

Całość będzie wyglądać jeszcze ciekawiej, jeśli do środka piniaty wrzucimy również odrobinę błyszczącego i kolorowego brokatu, kilka serpentyn czy maleńkie wstążki. Ogranicza nas tutaj wyłącznie nasza wyobraźnia! Przejdźmy się do najbliższego sklepu papierniczego lub odwiedźmy markety z różnorodnymi gadżetami i poszukajmy w nich takich przedmiotów, które rzeczywiście najatrakcyjniej ozdobią naszą piniatę. Cały czas myślmy również o tym, że robimy ją dla swojego dziecka. Być może bylibyśmy w stanie powiązać ją jakoś z jego zainteresowaniami i w ten sposób przygotować dla niego bardzo osobisty podarunek.

Jak zrobić piniatę?

Przejdźmy już do samego wykonywania naszego pierwszego dzieła. Jak zrobić piniatę? Całą pracę rozpoczynamy od nadmuchania balonów i umieszczenia ich w pustej plastikowej miski. Do drugiego naczynia nalejmy natomiast sporą ilość wody i wsypmy do niej mąkę, mieszając te dwa produkty na gładką masę. Powinna mieć ona kleistą i lepką strukturę, jeżeli jest ona zbyt płaska, spróbujmy po prostu dodać więcej mąki. Następnie rwiemy kolorowe gazety na mniejsze kawałki i każdy ich fragment wkładamy do miski z wymieszaną wodą i mąką, a następnie umieszczamy na balonie i lekko przyklepujemy, aby papier przykleił się dokładnie do jego powierzchni. Jeżeli zauważymy, że gazety odpadają od balona, możemy zastąpić swoją domową miksturę zwykłym klejem wikolem, wcześniej mieszając go z niewielką ilością wody. Stwórzmy kilka warstw takich gazet na balonie, pozostawiając jedynie mały wolny fragment tuż obok jego zakończenia. Jeśli chcemy, by naszą piniatę trudno było rozbić, musimy przygotować przynajmniej trzy warstwy gazet (u małych dzieci lepiej sprawdzą się dwie).

Piniata to gwarancja dobrej zabawy

jak zrobić piniatęOklejone gazetami baloniki odkładamy do suchego miejsca i pozostawiamy w nim na całą noc – klej musi porządnie wyschnąć. Następnie musimy wyciągnąć balony z przygotowanej z gazet osłonki, przebijając je i delikatnie wysuwając przez niewielki otwór. Teraz czas rozpocząć prawdziwą zabawę! Udekorujmy swoją piniatę i włóżmy do niej przygotowane wcześniej słodkie przysmaki i dekoracje. Wsypmy sporą garść cukierków, oranżadek i lizaków, urozmaicając te proste słodycze kolorowym brokatem czy serpentynami.

Następnie do swojej piniaty musimy przymocować sznurek, najlepiej przygotowując dla niego dwie mniejsze dziurki i przekładając go przez nie, a później mocno zawiązując. Gazetowa piniata raczej nie zrobi na dzieciak zbyt dużego wrażenia, dlatego musimy ją jeszcze udekorować od zewnątrz – przyczepić do niej kolorową bibułkę i zrobić to w taki sposób, aby ostatecznie przypominała ona zabawnego zwierzaczka lub jakąś postać z filmu. Nawet jeśli pierwsza nasz piniata nie będzie w stu procentach idealna, i tak nasze dzieci się nią zachwycą.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here