Domowa pielęgnacja

Kobiety dokładają wszelkich starań, aby wyglądać perfekcyjnie i nieskazitelnie. Regularnie odwiedzamy salony kosmetyczne, chętnie poddajemy się innowacyjnym zabiegom, a także pamiętamy o tym, by zadbać o swoją urodę przy codziennej pielęgnacji. Nie zapominamy o najmniejszych detalach, dbamy z równym zainteresowaniem o swoją twarz, co np. o prawidłową pielęgnację paznokci u stóp. Odwiedzamy kosmetyczkę, manikiurzystkę, pedikiurzystkę, SPA czy salony fryzjerskie. Jednym słowem robimy wszystko by wyglądać i czuć się dobrze! Jednak każda z nas kiedyś jest na początku tej drogi i nie wie, od czego zacząć.

Jak wiek wpływa na nasze włosy?

Oczywiście podstawy higieny są tutaj bezdyskusyjne, jednak wraz z upływem lat zaczynamy coraz dokładniej dbać o swoją urodę. Wówczas zaczynamy etap tak zwanej świadomej domowej pielęgnacji. Sięgamy po coraz więcej kosmetyków, stosujemy kremy przeciwzmarszczkowe, różnego rodzaju maseczki, serum czy inne preparaty, które silniej oddziałują na zmieniającą się urodę. Chcąc zachować młody wygląd, nie możemy zapominać również o włosach, które wraz z upływem lat także się zmieniają.

Najlepszym dowodem na to, że włosy wraz z wiekiem się zmieniają, są inspiracje stylistów. Kiedy spojrzymy na najnowsze fryzury damskie, możemy zauważyć różnicę pomiędzy propozycjami dla młodych, a starszych kobiet. I chodzi tu nie tylko o trendy, ale przede wszystkim o kondycję włosów.

Wraz z upływem lat w organizmie kobiet zachodzi mnóstwo zmian. Okres dojrzewania, okres rozrodczy czy czas menopauzy to szereg zmian hormonalnych, które nie są obojętne dla naszych włosów. Stają się one wtedy słabsze i wymagają zupełnie innego rodzaju pielęgnacji. Dlatego też świadoma pielęgnacja to coś więcej, niż tylko regularne mycie włosów czy nakładanie odżywki.

Jak dbać o włosy?

Pielęgnację włosów należy zacząć od odpowiedniej analizy ich kondycji. Każda z nas potrzebuje czegoś innego. Dobór kosmetyków oraz rodzajów zabiegów należy wykonać po ówczesnej analizie. Warto w tym celu udać się do dobrego fryzjera, który sprawdzi, jaki mamy rodzaj włosów, jaka jest ich aktualna kondycja i oczywiście pomoże dobrać odpowiednie kosmetyki.

Zaczynając dbać o włosy, musimy pamiętać o tym, by zdrowo się odżywiać. Suplementacja od wewnątrz jest niezwykle ważna. Bez niej wszystkie nasze starania tracą sens. Następnym ważnym krokiem jest zaopatrzenie się w odpowiednio dobrane, wysokiej jakości kosmetyki. Szampony, odżywki, olejki odżywcze na końcówki czy maseczki to absolutne minimum. Warto także pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu włosów jeśli np. regularnie je prostujemy, suszymy suszarką czy używamy lokówki. Na koniec musimy zadbać o ich dobre rozczesywanie i tutaj także należy dobrać narzędzie do rodzaju włosów.

Przy domowej pielęgnacji włosów najważniejsza jest systematyczność i dokładność. Jeśli będziesz rzetelnie wykonywać wszystkie zabiegi, możesz mieć pewność, że w niedługim czasie Twoje włosy będą lśniące i jedwabiście gładkie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here