dobieramy okulary do kształtu twarzy
fot. pexels.com

Okulary korekcyjne, które musimy na co dzień nosić powinniśmy odpowiednio dobrać do naszego kształtu twarzy. Aby tego dokonać powinniśmy przymierzyć kilka różnych par i wybrać te, w których najkorzystniej będziemy wyglądać. Sprawdź, jak to zrobić.

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/dobor-okularow-jak-dopasowac-ramki-do-ksztaltu-twarzy/

Wybieramy pierwsze oprawki

Udając się do salonu optycznego aby wybrać odpowiednie okulary musimy przymierzyć kilka par, aby znaleźć te, w których będziemy wyglądać najlepiej. Jest to konieczne, gdyż inaczej nigdy nie znajdziemy pary, którą będzie nam się dobrze nosić.

Przy przymierzaniu różnych par okularów powinniśmy zwrócić uwagę na kształt oprawek, a także na to, jak nam leżą. Czy są wygodne, czy dobrze w nich widzimy oraz jak w nich wyglądamy.

Dobierając okulary powinniśmy się również kierować naszym kształtem twarzy. Istnieje kilka trików, które pozwolą nam na dobór odpowiedniej pary do naszego kształtu twarzy. Sprawdź jakie!

Dobór oprawek do kształtu twarzy

Dobierając okulary musimy je odpowiednio dopasować do kształtu naszej twarzy. W zależności od tego powinniśmy przymierzyć różne fasony. Najbardziej pożądanym kształtem jest twarz owalna, do której będą pasować praktycznie wszystkie fasony oprawek.

Do twarzy okrągłej możemy dobrać okrągłe oprawki, które podkreślą kształt twarzy, a także nadadzą jej sympatycznego uroku. Do twarzy trójkątnej dobierzmy oprawki z ostrym zakończeniem, najlepiej w styli kociego oka, wówczas będzie wyglądać bardziej zawiadiacko i intrygująco. Do twarzy kwadratowej powinniśmy dobrać lżejsze oprawki, w delikatnych kolorach, a także w kształcie, który ją odciąży wizualnie. Zrezygnujmy z kociego oka, a raczej postawmy na coś subtelniejszego.

Twarz kwadratowa u mężczyzn może mieć oprawki prostokątne oraz kwadratowe, to wówczas podkreśli męskie rysy, które u kobiet nie są pożądane. A twarz pociągła może sobie pozwolić na duże okrągłe okulary, które optycznie ją zmniejszą, a także nadadzą jej uroku.

Przeczytaj też: http://mamaenter.pl/bezowa-sukienka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here