wioślarz

Decydując się na zakupy sprzętu do ćwiczeń wykonywanych w domu, warto pomyśleć o kupnie ergometru wioślarskiego. Jest to maszyna do ćwiczeń, która potocznie nazywane jest wioślarzem. Pozwala na wykonywanie intensywnego treningu, który nie tylko spala tłuszcz, ale również rzeźbi sylwetkę i buduje wytrzymałość mięśni oraz kondycję. Podczas treningu na ergometrze angażujemy ponad 85% mięśni naszego ciała. Nie ma chyba lepszej motywacji na rozpoczęcie ćwiczeń na tym cudownym urządzeniu. Jesteście ciekawi na czym polegają ćwiczenia na ergometrze wioślarskim? Jakie zalety płyną z ćwiczeń na wioślarzu? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/wioslarz-ergometr-najefektywniejszy-trening-cardio-w-domu/ 

Ćwiczenia na ergometrze – na czym polegają? 

Ergometr wioślarski, tak jak wcześniej wspomnieliśmy jest to sprzęt do ćwiczeń, który naśladuje ruchy wykonywane podczas wiosłowania. Zapewnia to intensywny trening, który angażuje dużą ilość mięśni ciała. Taki sprzęt można wykorzystać zarówno na siłowni, jak i podczas domowego treningu. Podczas ćwiczeń angażowania są mięśnie nóg, ramion, brzucha oraz pleców. Prawidłowo wykonywane ćwiczenia nie są kontuzjogenne, ani nie wiążą się z obciążeniem stawów. Istnieją jednak błędy, które mogą doprowadzić do skutków niepożądanych. 

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy ćwiczeniach z wioślarzem? 

Najczęściej popełniony mi błędami podczas ćwiczeń na ergometrze są: 

  • zginanie pleców w łuk, zamiast utrzymywanie ich w pozycji wyprostowanej 
  • wykonywanie ruchu zagarniającego rękami, co ma miejsce wtedy, kiedy wyprostujemy kolana przed tym, jak ręce całkowicie się wyprostują 
  • podnoszenie rąk zbyt wysoko, dociskając uchwyty ergometru do klatki piersiowej 
  • nie utrzymywanie kolan blisko siebie, a pozwolenie im przychodzić się na boki 

Jakie zalety płyną z ćwiczeń na ergometrze? 

Niezależnie od tego, czy masz trening obejmuje ćwiczenia cardio czy ćwiczenia aerobowe, ważnym czynnikiem przysłówek który przyczynia się do ogólnej poprawy stanu naszego zdrowia jest odpowiedni plan treningowy. Korzyści z regularnych ćwiczeń na ergometrze obejmują utratę masy ciała, zwiększoną wytrzymałość, a także silniejsze układ odpornościowy. Podczas treningu syntetyzowane są również endorfiny, które mogą poprawić nastrój oraz jakość snu. 

Ergometr wymaga użycia wielu grup mięśniowych, więcej skutecznym sposobem na podniesienie tętna i zwiększenie użycia tlenu dla skutecznego treningu cardio. Regularny opór, dla większości wioślarzy pozwala na łatwy trening docelowego tętno, a także spowolnienie powrotu do szybkości spoczynkowej. 

Zobacz też: http://www.mercante.pl/ktore-sprzety-do-cwiczen-warto-miec-w-domu/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here