Profesjonaliści w kancelarii radcowskiej

Wśród wielu istniejących kancelarii radcowskich trzeba wybrać tę najlepszą – istotne jest szybkie, sprawne, a co najważniejsze, profesjonalne załatwienie sprawy klienta. Wybór bywa trudny, ale istnieje kilka czynników, na które można zwrócić uwagę i tym sposobem skorzystać z profesjonalnej, wartościowej usługi, nie tracąc czasu na zbędne podejścia.

Charakterystyka profesjonalnego radcy prawnego

W miejscu takim jak kancelaria radcowska klient jest ważną osobą, tak samo jak problem, z którym przychodzi. Z reguły pierwszym etapem jakiejkolwiek współpracy z prawnikiem jest rozmowa, w trakcie której pracownik kancelarii dowiaduje się o szczegółach sprawy. Warto zwrócić uwagę, czy prawnik umie słuchać, czy stwarza warunki do spokojnego, rzetelnego przekazania wszystkich informacji. Nadmierna gadatliwość, ustawiczne przerywanie wypowiedzi lub, z drugiej strony, brak jakichkolwiek pytań, obojętne traktowanie klienta, nie są zachęcające. W dobrej kancelarii warto spodziewać się, że już na tym etapie pojawią się oszacowania co do pozytywnego rozwiązania problemu, nawet jeśli będą bardzo niewielkie.

Elementy towarzyszące

Dobre wrażenie sprawia, gdy umawiając się na wizytę do kancelarii radcowskiej klient jest informowany nie tylko o dokładnym terminie, ale też o tym, jak wiele czasu spędzi na rozmowie. Wszelkie przesunięcia, nagłe zmiany planów, kolizje z innymi sprawami powinny być uzasadniane z wyprzedzeniem, telefonicznie lub mailowo. Rzadko która kancelaria radcowska pozwala na rejestrację klienta na stronie internetowej, ale jeśli taka możliwość istnieje, również tam muszą być wprowadzane zmiany z uzasadnieniem.

Nie można zapominać o tak błahych, a jednocześnie tak ważnych kwestiach, jak oprawa spotkań. Zarówno dobre maniery radcy prawnego, jak i wystrój wnętrza kancelarii, mogą pomóc w pozytywnej ocenie punktu. Oschłe traktowanie klienta lub okazywanie mu wyższości, lekceważenia to coś niedopuszczalnego. Podobnie alarmujące może być zauważenie nieporządku, niewątpliwych zaniedbań we wnętrzu, jak też niekorzystne położenie (w starym, dawno remontowanym budynku) kancelarii. To niby nic poważnego, ale stwarza wrażenie, że całość usług jest na podobnym poziomie jakości i nie napawa zaufaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here