Problemy z depilacją okolic bikini

0
1980

Okolice bikini to szczególnie niewdzięczny do depilacji obszar. Oczywiście usuwanie zbędnego owłosienia może być uciążliwe w każdym przypadku, w tym miejscu jednak szczególnie nietrudno o podrażnienia i niełatwo jest wybrać najlepszą metodę usuwania włosków.

Skóra skłonna do podrażnień

Nawet osoby, które ogólnie mają skórę normalną, a nie bardzo wrażliwą, mogą narzekać na uczucie szczypania, pieczenia i swędzenia po depilacji okolic bikini. Nic dziwnego, bowiem skóra w tych miejscach jest wrażliwa, zwykle cienka, a włoski, które na niej rosną, przeciwnie – są twarde, grube i mocne. Z tego powodu ważne jest między innymi, by depilować się po kąpieli, kiedy pory skóry otwierają się, a włoski są zmiękczone, ale w wielu przypadkach niewiele to zmienia.

Z powodu dużej wrażliwości skóry i jednoczesnej siły włosków, często nie wiadomo, jaką metodę depilacji wybrać. Golenie maszynką jest szybkie i łatwe, ale włoski szybko odrastają, w dodatku swędząc, a do tego może dojść do podrażnień i wysypu małych, ale doskonale widocznych kropek. Jeśli zaś chce się usunąć włoski z okolic bikini na dłużej za pomocą wosku lub depilatora, trzeba przygotować się na spory ból, a także, jeśli depiluje się większy obszar, na przykład wykonuje bikini głębokie, trzeba zarezerwować sobie sporo czasu. Ponadto metody te są dobre wyłącznie dla osób, które nie znają problemu wrastania włosków – a jest on niestety dość powszechny.

Co wybrać?

Wiele kobiet w pogoni za idealnie gładkimi okolicami bikini oraz komfortem przechodzi od jednej metody do drugiej, nieraz z pokorą wracając do już wypróbowanych, wiedząc, że choć jest ona niedoskonała, nic lepszego się nie znajdzie. Jednakże świetną alternatywą dla powszechnie dostępnych metod usuwania owłosienia z tych newralgicznych miejsc może być depilacja laserowa bikini Warszawa ma na swym terenie wiele salonów, gdzie zabieg ten można wykonać w naprawdę przystępnej cenie. Powodem, dla którego wiele osób nie robi tego i wciąż męczy się z innymi, nieefektywnymi metodami depilacji, jest często przekonanie o tym, jak kosztowna jest depilacja laserowa bikini Warszawa ma jednak na tyle ofert, że łatwo jest znaleźć przystępną cenowo.

Oczywiście depilacja za pomocą urządzeń laserowych jest bardzo polecana w przypadku wszystkich części ciała (a także twarzy), gdyż jest to jedyna metoda pozwalająca pozbyć się włosków na stałe. W przypadku bikini jednak może oddać szczególnie duże zasługi, gdyż usuwanie włosów akurat z tego miejsca jest kłopotliwe i wywołuje niepożądane zjawiska niemal w każdym przypadku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here