Pojemniki w branży spożywczej

Żadna z branż przemysłowych nie mogłaby prawidłowo funkcjonować bez specjalistycznych pojemników przeznaczonych do transportowania i magazynowania wytworzonych produktów. Każda z branż odznacza się własną specyfiką, która odzwierciedla się m.in. poprzez rodzaje stosowanych pojemników.

Wymagający przemysł

Jedną z branży posiadającą wysokie wymagania dotyczące pojemników jest branża spożywcza. W tym przypadku nie wystarczy, aby paletopojemnik, czy też inny rodzaj zastosowanego pojemnika byłą jedynie pojemny i wytrzymały. Chcąc przewozić żywność należy zadbać, aby w czasie transportu i magazynowania ta nie miała styczności z potencjalnie niebezpiecznymi związkami chemicznymi. Z tego względu pojemniki na żywność wytwarzane są najczęściej z polipropylenu lub polietylenu wysokiej gęstości.

W pojemnikach trzymane są owoce, warzywa, nabiał czy też mięso. Ponadto cześć z produktów może być mrożona. Z tego powodu nie każdy pojemnik jest odpowiedni do każdego rodzaju pożywienia. Do przechowywania w tejże branży najczęściej wykorzystuje się m.in. kontenery ibc, czyli specjalistyczne paletopojemniki zaprojektowane do przewozu cieczy. Kontener ibc, w zależności od rodzaju może mieć pojemność od 250 do ponad 1000 litrów.

Przewożone i przechowywane warzywa, czy też mięso nie mogą być transportowane zbyt długo. Dlatego tak ważne jest, aby producent mógł wiedzieć, w jakiej lokalizacji znajduje się wysłana partia towaru. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie każdy paletopojemnik, czy też kontener ibc od renomowanego producenta jest wyposażony w system śledzenia wraz z kodami kreskowymi oraz ze zintegrowanym RFID. Wysokie wymagania dotyczą też branży napojów oraz rolnictwa.

Wynajem opakowań

Ciekawą alternatywą dla kupna opakowań jest ich wynajem. Decydując się na ten krok nie musimy obawiać się przerwania łańcucha produkcji lub ponoszenia strat związanych ze zbędnym magazynowaniem produktów. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma, z którą współpracujemy jest w stanie błyskawicznie dostarczyć nam potrzebne pojemniki.

Nie musimy również obawiać się o ich serwis, gdyż wypożyczające przedsiębiorstwo w pełni zadba o ich serwis. Wypożyczyć można zarówno kontener ibc, paletopojemniki, różnego rodzaju kontenery wielkogabarytowe, skrzyniopalety i wiele innych opakowań. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych i średnich przedsiębiorstwach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here