Opracowanie skórek i płytki paznokcia

Przygotowywanie skórek paznokcia oraz jego płytki na przyjęcie warstw lakieru hybrydowego to zajęcie dość czasochłonne, ale konieczne do prawidłowego przeprowadzenia całego procesu. Frezarka do paznokci jest sprytnym urządzeniem, które pomoże zrobić to w ciągu dwudziestu minut, zdecydowanie skracając czas potrzebny na domowy manicure hybrydowy. Jak zrobić to krok po kroku?

Jak opracować skórki frezarką?

Po zdjęciu starego lakieru hybrydowego za pomocą frezarki lub acetonu należy zabrać się za przygotowanie paznokcia. W ciągu ostatnich 3 tygodni, gdy nałożony był na niego lakier, skórki zdążyły odrosnąć, więc trzeba je przyciąć i odsunąć jak najmocniej z płytki. Trzeba także usunąć wszelkie zrogowacenia, aby skóra wokół paznokci była miękka, świeża i estetyczna. Frezarka do paznokci świetnie radzi sobie również ze skórkami – wystarczy do tego celu wybrać odpowiedni frez. Do większych skórek lepiej sprawdzą się frezy małe stożkowe, które frezarką należy odciągnąć jak najbliżej krawędzi, a następnie dociąć cążkami, aby nie wystawały. Przy mniejszych skórkach oraz dla mniej wprawionych osób lepszym wyborem będą frazy z zaokrąglonymi końcówkami, które nie skaleczą skórek. Frezarką można także wygładzić wałki paznokciowe. Dzięki oszlifowaniu okolic paznokcia uniknie się tak zwanego zalania skórek, które skutkuje szybszym odpadaniem lakieru płatami.

Przygotowanie płytki paznokcia frezarką

Dobrej jakości frezarka do paznokci pomoże też wygładzić ich płytkę. Zwykle robi się to już na etapie zdzierania frezarką starego lakieru. Jednak paznokcie można wygładzić także, używając frezarki stożkowej lub walcowej o drobnej gradacji, w celu ich szybszego przygotowania bloczkiem polerskim bez czasochłonnego ścierania. Frezarka z drobną końcówką łatwiej dostanie się w okolice krawędzi płytki, a tym samym przygotuje porządnie płytkę na całej powierzchni. Tak wyszlifowany paznokieć można już tylko wygładzić bloczkiem polerskim, a następnie nail cleanerem odtłuścić powierzchnię i usunąć wszelkie ewentualne pyłki.

Metoda dla tych, co nie lubią marnować czasu!

Korzystanie z frezarki jest jednym ze sposobów na przyspieszenie i ułatwienie pracy stylistek paznokci, dzięki czemu ich dłonie są mniej zmęczone po wielu godzinach pracy, a także są one w stanie przyjąć w ciągu dnia więcej klientek. Frezarka do paznokci nie jest jednak tylko urządzeniem do użytku profesjonalnego. Z powodzeniem kupują je i używają również amatorki robienia domowego manicure jak z salonu. W zależności od przeznaczenia i potrzeb, dostępnych jest wiele rodzajów frezów – dzięki odpowiedniemu dopasowaniu frezu do paznokcia i czynności, którą chce się wykonać, będzie można dotrzeć nawet do trudniej dostępnych miejsc na płytce paznokcia i jeszcze dokładniej ją przygotować. To wszystko zdecydowanie oszczędza czas – nie marnujesz go na poprawki.

Mając dobrą frezarkę, oszczędzasz też swoją energię. Oczywiście, można przygotować paznokcie i skórki za pomocą pilniczków, bloczków polerskich czy cążek, a stary lakier ściągać acetonem. Jednak robiąc jakikolwiek zabieg kosmetyczny, należy dążyć do tego, aby maksymalnie sobie upraszczać wszelkie czynności i czynić je przyjemniejszymi również dla osoby wykupującej. Korzystając z frezarki, można pozbyć się z domu acetonu, który stale trzeba uzupełniać w domowym zestawie do hybryd i który brzydko pachnie. Można też przestać odsuwać skórki kopytkiem i wycinać cążkami oraz marnować czas na wielokrotne ruchy pilniczkiem i polerką w celu wygładzenia płytki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here