O czym pamiętać wykupując ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczenia grupowe są bardzo znane w firmach i stowarzyszeniach. Przystąpienie do ich zależy od pracodawcy, nie jest ono obowiązkowe dlatego nie każdy przedsiębiorca się na nie decyduje. Jeśli jednak w naszym miejscu pracy zostaje wykupiona polisa grupowa warto dowiedzieć się więcej na jej temat.

Kto dokładnie?

Ubezpieczenie grupowe zaczyna się już od dwóch osób, co więcej polisą mogą być objęci także pracownicy na zlecenie. Oczywiście, jeśli pracownik nie wyraża chęci przystąpienia do ubezpieczenia, nie musi tego robić. Gdy jednak się na to zdecyduje, musi wypełnić wniosek, który najczęściej przez pracodawcę trafia do ubezpieczyciela. Polisa jest zawierana na dwanaście miesięcy. Niekiedy aby złożyć dokumenty niezbędne będzie także uzupełnienie oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia, rzadziej przynoszenie dokumentacji medycznej. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie polisy, warto sprawdzić więc wszystkie warunki. Na stronie aviva.pl znajdziemy wszystkie niezbędne informacje, które z pewnością będą przydatne w procesie decyzyjnym.

Co obejmuje polisa?

Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia indywidualnego, tak i tu możemy liczyć na wypłatę świadczenia w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, bądź jej choroby. Niektóre polisy można rozszerzyć, tak by otrzymać świadczenie w przypadku niezdolności do pracy, trwałego inwalidztwa a nawet urodzenia dziecka. Zanim więc podpiszemy dokument warto zapoznać się z warunkami umowy. To tam znajdziemy informacje o zakresie ubezpieczenia oraz sytuacjach, które wykluczają nas z odebrania środków. Może być to nietrzeźwość, bycie pod wpływem środków odurzających, czy zachowanie się w sposób skrajnie nieodpowiedzialny np.: kierując pojazdem bez posiadania wymaganych uprawnień.

Korzyści dla firmy

Oczywiście ubezpieczenia wiążą się z opłatą składek. Zazwyczaj są one potrącane z pensji pracowników. Wykupienie go jednak, z pewnością pozytywnie wpływa na wizerunek przedsiębiorcy. Osoby zatrudnione w danej firmie, mają dodatkowe zabezpieczenie, czują się bardziej związani z firmą i docenieni. Dodatkowym plusem jest to, że pieniądze z ubezpieczenia szybciej pomagają wrócić do pełnej sprawności, a co za tym idzie także do pracy.

Ubezpieczenia grupowe są popularne szczególnie w tych sektorach, gdzie ciężko o dobrze wykwalifikowanych pracowników. Jest to dodatkowy benefit, z którego z chęcią korzysta coraz więcej osób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here