Na czym polega obsługa prawna spółek przez zewnętrzną firmę?

Obsługa prawna spółki wymaga znajomości przepisów i umiejętności zastosowania ich w konkretnym przypadku. W jej zakres wchodzi między innymi zadbanie o właściwy status prawny spółki, dbanie o odpowiednie relacje między udziałowcami, przygotowywanie kontraktów czy spotkań wspólników. Dlaczego warto zlecić ją zewnętrznej firmie?

Obsługa prawna spółki przez firmę zewnętrzną – największe plusy

Samodzielne zarządzanie spółką, zwłaszcza bez wykształcenia prawnego i doświadczenia w tej dziedzinie, to ogromne wyzwanie. Nie dość że kwestie prawne pochłaniają dużo czasu, który można by poświęcić na rozwój spółki, to jeszcze każdy błąd może skutkować poważnymi konsekwencjami dla spółki. Dlatego też to zadanie lepiej powierzyć prawnikowi. Ten zajmie się kompleksową obsługą prawną, odciążając akcjonariuszy i dbając o ich bezpieczeństwo i interesy.

O ile zatrudnienie prawnika na etacie wiązałoby się ze sporymi kosztami, o tyle już współpraca z firmą zewnętrzną nie generuje dużych wydatków, a oferuje wiele zalet. Obsługa prawna spółek przez zewnętrzną firmę jest wygodna, profesjonalna i bezpieczna. Firma, która oferuje tego rodzaju usługi, zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin prawa, oferuje pomoc w zakresie tworzenia spółek i zarządzania nimi, świadczy usługi doradcze, a w razie potrzeby reprezentuje spółkę przed organami nadzorczymi. Nie poświęcając wiele, zatrudniając firmę zewnętrzną do obsługi prawnej, można zyskać przede wszystkim spokój i pewność, że wszystkie transakcje, kontrakty i restrukturyzacje są zgodne z obowiązującymi przepisami.

Jak wybrać firmę z działu obsługa prawna spółek?

Firmy, których specjalizacją jest obsługa prawna spółek, różnią się od siebie nie tylko cennikiem czy doświadczeniem, ale też zakresem oferowanych usług. Jak wybrać tę najlepszą? W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czym dokładnie zajmuje się firma. Najlepszym wyborem będzie ta, która oferuje kompleksowe usługi: trudni się doradztwem, reprezentacją przedsiębiorców w urzędach, pomocą w optymalizacji podatkowej, organizacją spotkań akcjonariuszy i obsługą ich relacji, opiniowaniem zgodności zamówień. Im większe doświadczenie firmy i lepsze opinie o niej w środowisku, tym większy prawdopodobnie jej profesjonalizm i rzetelność.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here