Laserowe usuwanie tatuażu krok po kroku

Laserowe usuwanie tatuażu to dziś najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na pozbywanie się niechcianego rysunku na ciele. Wiele osób rozważających wykonanie zabiegu usuwania tatuażu laserem zastanawia się, jak dokładnie wygląda ta procedura. Wraz z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy specjalizują się w wykonywaniu zabiegów laserowych, przedstawiamy proces laserowego usuwania tatuażu krok po kroku.

Zanim przejdziemy bezpośrednio do samej procedury usuwania tatuażu, musimy poświęcić odpowiednio dużo czasu na dokładną analizę naszego rysunku na ciele. Przed zabiegiem wymagana jest wizyta konsultacyjna u specjalisty, który musi wziąć pod uwagę zarówno rozmiar, wiek, jak i kolor naszego tatuażu, aby dobrać jak najlepsze urządzenie do jego usunięcia. Ogromne znaczenie ma w tym przypadku kolor tatuażu – usuwanie kolorowego tatuażu jest znacznie trudniejszym zadaniem niż usuwanie spod skóry tradycyjnego, czarnego barwnika. Jeszcze do niedawna specjaliści nie dysponowali skutecznymi i bezpiecznymi rozwiązaniami, które dodatkowo pozwoliłyby nie tyle co rozjaśnić tatuaż, ale usunąć go w całości.

Dziś usuwanie kolorowego tatuażu jest znacznie łatwiejsze dzięki dostępnym w Klinice Miracki w Warszawie laserom pikosekundowym PicoSure i Discovery Pico. Ich specyficzne parametry zostały dostosowane do tzw. zadań specjalnych, czyli usuwania tatuaży w kolorze żółtym, czerwonym, brązowym, niebieskim i zielonym. Dzięki innowacyjnej technologii pikosekundowej, zastosowanej w laserach PicoSure i Discovery Pico, możliwe wreszcie stało się skuteczne usuwanie kolorowych tatuaży bez narażania pacjenta na ból, poparzenie i długi okres rekonwalescencji. Jedynym kolorem tatuażu, który nadal stanowi problem dla specjalistów medycyny estetycznej, jest biały – tego barwnika światło laserowe praktycznie nie zauważa.

Laserowe usuwanie tatuażu krok po kroku

W zależności od zastosowanego urządzenia przy zabiegu, procedurę usuwania tatuażu laserem może rozpocząć aplikacja specjalnego znieczulenia miejscowego. W przypadku zabiegu wykonywanego laserami pikosekundowymi nie ma konieczności aplikacji znieczulenia – pikosekundowa wiązka światła laserowego ma niezwykle krótki kontakt ze skórą pacjenta, co zmniejsza do absolutnego minimum wszelkie dolegliwości bólowe.

Jak jednak dokładnie dochodzi do usuwania tatuażu ze skóry? Światło laserowe prowadzi do rozbicia barwnika na mikroskopijnej wielkości elementy, które nasz organizm jest już w stanie samodzielnie usunąć w wyniku działania naturalnych procesów. Już kilkanaście dni po pierwszym zabiegu będziemy mogli zaobserwować proces stopniowego rozjaśniania się tatuażu, zaś po wykonaniu całej serii niechciany rysunek zniknie całkowicie z powierzchni naszej skóry. Ile dokładnie zabiegów potrzeba, aby uzyskać oczekiwany efekt? To zależy bezpośrednio od koloru, wieku, rozmiaru czy samej jakości barwnika użytego przy wykonywaniu tatuażu, jednak zadowalające efekty pojawiają się zazwyczaj już po wykonaniu około 6-8 zabiegów.

Pielęgnacja skóry po usuwaniu tatuażu

Bardzo ważnym etapem usuwania tatuażu jest prawidłowa pielęgnacja skóry po wykonanym zabiegu. Specjaliści laseroterapii zalecają w tym przypadku przede wszystkim stosowanie odpowiednich kremów łagodzących, a także unikanie wszelkich czynników, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę. Pamiętajmy o tym, aby przez kilka pierwszych dni po zabiegu unikać gorących kąpieli, przebywania na słońcu, golenia i depilacji miejsc poddawanych zabiegowi, a także stosowania kosmetyków o podrażniającym składzie.

Więcej na temat laserowego usuwania tatuaży znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/discovery-pico/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here