Jak wyjść z depresji?

Depresja może dopaść każdego i sprawić, że będziemy czuć się bezradni. Ale to nie prawda, nie jesteśmy wobec niej bezradni. Oprócz terapii i zażywania leków, sami możemy zrobić wiele, grunt to nie poddać się, lecz walczyć. Już zmiana naszych codziennych zachowań i przyzwyczajeń jest naturalną metodą leczenia depresji. A zatem jak wyjść z depresji, okropnej choroby, która dotyka nas coraz częściej?

Jak wyjść z depresji?

Jak wyjść z depresji?Wyznaczajmy sobie cele. Kiedy jesteśmy w depresji, czujemy, że nic nie możemy osiągnąć. To sprawia, że ​​czujemy się jeszcze gorzej z samymi sobą. Aby temu zapobiec, ustalajmy dla siebie codzienne cele, choćby najmniejsze. Gdy poczujemy się lepiej, możemy postawić przed sobą bardziej wymagające cele.

Ćwiczmy, uprawiajmy sport. To uwolni w nas chemicznie substancje zwane endorfinami, które wpływają na poprawę naszego nastroju. Ćwiczenie może przynieść długotrwałe korzyści osobom z depresją. Regularne ćwiczenia pomagają mózgowi wprowadzić pozytywne zmiany w naszym sposobie myślenia. Nie musimy od razu biec w maratonie, wystarczy, że spędzimy aktywnie czas kilka razy w tygodniu.

Jedzmy zdrowo. Nie ma magicznej diety, która zwalczy depresję. Warto jednak uważać na to, co jemy. Jeśli zajadamy depresję, uzyskanie kontroli nad jedzeniem pomoże nam poczuć się lepiej.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest sen – powinniśmy się wysypiać

Depresja to uciążliwe myśli, które wielokrotnie nie pozwalają nam nawet zmrużyć oka, a zbyt mała ilość snu może tylko pogorszyć nasz stan. Co więc możemy zrobić? Zacznijmy od wprowadzenia pewnych zmian w naszych nawykach. Idźmy spać i wstawajmy o tej samej porze każdego dnia. Starajmy się nie ucinać sobie drzemek. Zabierzmy też z naszej sypialni komputer i telewizor. Z czasem może się okazać, że to działa i jakość naszego snu poprawia się.

Rzućmy też wyzwanie negatywnym myślom. Kiedy jesteśmy w depresji, dochodzimy zawsze do najgorszych możliwych wniosków, a ponure wizje towarzyszą nam na każdym kroku. Następnym razem, gdy poczujemy się okropnie, użyjmy logiki jako naturalnej broni przeciwko depresji. Możemy mieć wrażenie, że nikt nas nie lubi, ale czy mamy na to prawdziwe dowody? Albo gdy czujemy się najbardziej bezwartościowymi ludźmi na świecie – czy to w ogóle prawdopodobne? Nie, ponieważ każdy z nas ma swoją wartość, życie ludzkie jest zawsze bezcenne. Powtarzajmy to sobie, a z czasem pokonamy te negatywne myśli. Zróbmy to, zanim wymkną się spod kontroli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here