Jak wygląda kuna?

Jeżeli masz piękny ogród to starasz się o niego dbać. Podlewasz kwiaty, przycinasz drzewa, nawozisz rośliny. Pilnujesz aby pies sąsiada nie załatwiał swoich potrzeb na twoim trawniku. Przeganiasz gołębie ze świeżo zasadzonej trawy, przeganiasz krety i inne gryzonie. Czasem zauważasz inne dziwne zwierzęta biegające po twoim ogrodzie i zastanawiasz się jak wygląda kuna.

Jak wygląda kuna?

Jak wygląda kuna?Prawidłowe rozpoznanie kuny i wiedza na temat tego jak wygląda kuna, da Ci przewagę w walce z tym szkodnikiem. Wiadomo przecież, że ogrodzie warto mieć przyjazne zwierzęta i owady ale kuna z pewnością do nich nie należy. Przyjazne zwierzęta to na przykład zaskroniec. Zaskroniec potrafi przegonić krety i nornice. Dzięki jego obecności na twoim trawniku nie pojawią się mało przyjemne i atrakcyjne dla oka kopce ziemi. Pozytywny wpływ na ogród ma też obecność trzmieli, pszczół a nawet szerszeni. Dzięki tym owadom, twoje kwiaty będą zapylone, a inne owady – te mniej przyjemne, zostaną odstraszone. Pozytywny wpływ na ogród, jeżeli oczywiście dysponujesz oczkiem wodnym ma obecność żab. Żaby chętnie posilą się larwami owadów, w szczególności komarów, które potrafią być naprawdę uciążliwe. Nic tak nie potrafi zepsuć romantycznego wieczoru spędzonego na łonie przyrody, jak buczące i gryzące komary. Dlatego, jeżeli do twojego ogrodu zawitają żaby to ich nie odganiaj.

Niestety oprócz żab, zaskrońców, pszczół czy trzmieli w twoim ogrodzie może pojawić się kuna

Tylko jak ją rozpoznać? Jak wygląda kuna? Kuna jest małym futerkowym zwierzęciem. Wygląd całkiem przyjemnie, wydaje się być puchata i milutka. Ale to tylko pozory. Kuna jest przebiegła. Potrafi wejść w różne zakamarki, w tym także pod maskę samochodu i narobić niezłe szkody. Potrafi przegryźć przewody w samochodzie lub zniszczyć instalacje ogrodowe. Kuna jest zwinna i ma naprawdę ostre zęby i pazury. Potrafi zaatakować psa, szczególnie jeżeli jest zarażona wścieklizną. Bardzo ważne jest umiejętność rozpoznawania kuny. Najlepiej zobacz na zdjęciach w internecie jak wygląda kuna. Dzięki temu będziesz mógł szybko zareagować i wypłoszyć to pozornie miłe stworzenie ze swojego ogrodu. Nie dopuść do tego aby kuna zadomowiła się w twoim ogrodzie, ponieważ będziesz musiał się zmagać z licznymi problemami. Lepiej pozwolić innym zwierzętom, szczególnie tym, które opisano powyżej na zamieszkanie w twoim ogrodzie. Twój ogród ma być dla ciebie oazą spokoju, dlatego warto zainteresować się kto w nim gości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here