jak szybko schudnąć z ud

Nadwaga jest w dzisiejszych czasach problemem bardzo wielu osób, w każdym wieku. Z tego powodu na rynku znaleźć można ogromny wybór preparatów mających wspierać odchudzanie, w kolorowych pismach i w internecie – porady, jak schudnąć i gotowe diety, a wśród usług – liczne siłownie oraz poradnie dietetyczne. Czy jednak wszystko to przynosi wielkie skutki?

Problem z nadwagą

jak szybko schudnąć z udNa pewno nie, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by zauważyć, że wiele osób ma nadwagę. Nie jest to może jeszcze problem zakrojony na tak wielką skalę jak w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych, gdzie duża część społeczeństwa przybiera wręcz monstrualne rozmiary, jednak dość rzadko można spotkać osobę o idealnej figurze. Większość osób posiada określone defekty sylwetki, nawet jeśli ogólnie nie jest otyła. W szerokości geograficznej Polski istnieje zwłaszcza uwarunkowanie tycia w brzuchu, co dotyczy zwłaszcza kobiet, ale nie tylko. Nawet szczupłe panie narzekają na nadmiar tłuszczyku w talii, a takie miejscowe odchudzanie jest jeszcze trudniejsze niż walka z ogólną nadwagą, gdyż działania podejmowane w chęci „zgubienia” brzucha nieraz powodują, że chudną nogi i inne części ciała, a brzuch nadal zostaje taki sam, co wygląda jeszcze gorzej. Jeszcze większy problem jednak mogą mieć panie, zastanawiające się, jak szybko schudnąć z ud.

Jak szybko schudnąć z ud

Jest to problem dlatego większy, że ćwiczenia nóg zwykle prowadzą do szybkiego rozrostu masy mięśniowej. Mięśnie mogą zastąpić tłuszcz, ale objętość ud nadal będzie duża, co przy szczupłej sylwetce nie wygląda zbyt dobrze. Chcąc więc odchudzić tę partię ciała, trzeba uważać, by nie wykonywać zanadto forsujących ćwiczeń. Umięśniony brzuch wygląda bardzo dobrze, ale mocno rozbudowana masa mięśniowa ud u kobiet już niestety nie. Warto także skupić się na usunięciu cellulitu i ujędrnieniu skóry ud. Zwykle nadwadze w tym miejscu towarzyszy też nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą, czego efektem jest właśnie cellulit, a także zwiotczenie skóry, w efekcie czego brzydko trzęsie się ona przy każdym kroku. Zniwelowanie tych problemów od razu sprawi, że uda będą wyglądać pięknie i smuklej, nawet jeśli nie straci się na wadze. A jak to osiągnąć? Pomocne mogą być masaże, na przykład naprzemiennie ciepłą i zimną wodą, a także szczypanie skóry ud, zwłaszcza wewnętrznych części. Doskonale działają także dobre kremy wyszczuplające i redukujące cellulit, na przykład z efektem rozgrzewania lub chłodzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here