Obecnie internet w codziennym życiu staje się coraz bardziej niezbędny. Jego obecność odczuwamy na każdym kroku, niezależnie czy chodzi o pracę, szkołę czy też najzwyczajniej w świecie życie codzienne. Jeszcze kilka lat temu dostęp do sieci nie był tak nieodzowną częścią naszego funkcjonowania w świecie, a teraz? Nie jesteśmy w stanie się bez niego obejść. Zapotrzebowanie jest bardzo duże. A co za tym idzie liczba operatorów internetowych wzrasta w niesamowitym tempie. Podczas gdy kiedyś, musieliśmy się zadowolić powolnym, chodzącym jak żółw internetem, obecnie firmy prześcigają się w gwarantowaniu nam coraz szybszego łącza, a poza tym jak największych udogodnień, tylko po to by przyciągnąć do siebie niezdecydowanego klienta. Bądź podebrać go konkurencji. Internet możemy jednak również wzmocnić we własnym zakresie. W tym artykule przeczytasz o tym, jak przyspieszyć internet.

Czym kierować się przy wyborze internetu?

jak przyspieszyć internetDla większości z nas, szczególnie tych niezbyt zamożnych głównym kryterium na pewno będzie cena. Czy jednak na pewno powinniśmy skupiać się tylko i wyłącznie na niej? Czy Internet tańszy znaczy lepszy?Odpowiedź jest bardzo prosta, owszem tani internet może być dobry, ale nie musi. Często niska cena, oznacza niską prędkość łącza, albo inne kruczki, które sprawią, że korzystanie z sieci zamiast być przyjemnością, pomocą stanie się udręką. Często oferty, które z początku wydają się jak promocje w późniejszym okresie okazują się próbą związania nas umową. A oferta wcale nie jest tak cudowna jakby mogło się wydawać.

Problemem może okazać się brak odpowiedniego nadajnika w naszym pobliżu, bądź po prostu zbyt duża ilość osób korzystających z danego łącza w danym rejonie. Dlatego przed podpisaniem umowy warto rozejrzeć się dobrze i zweryfikować swoją wiedzę u sąsiadów, sprawdzić jak największą ilość operatorów, a na koniec zapytać wprost, jaka jest realna prędkość internetu oferowana w naszym rejonie.
Załóżmy jednak, że popełniliśmy błąd i podpisaliśmy umowę na zbyt wolny internet. Jego szybkość, nie jest dla nas zadowalająca, prędkość nie pozwala nam swobodnie pracować. Nie możemy słuchać muzyki, albo filmy, które chcemy obejrzeć buforują się za długo.

Jak przyspieszyć internet?

Wbrew pozorom nie stoimy na straconej pozycji i możemy sobie poradzić na kilka sprawdzonych sposobów. Pierwszym z nich może być ustawienie modemu,routera, w odpowiednim miejscu. Nie stawiamy go w miejscu zasłoniętym, przy grubych ścianach, zastawionego szafką, albo łóżkiem. Staramy się postawić go w przestronnym, swobodnym miejscu, najlepiej jak najbliżej okna, wtedy gwarantujemy sobie , że będzie łapał najlepszy sygnał z najbliższego odbiornika. Przy tej metodzie, warto również spróbować dostępnych w internecie aplikacji i stron, które za darmo mierzą prędkość naszego łącza. Dzięki takim pomiarom łatwo znajdziemy miejsce z najodpowiedniejszym zasięgiem i tam właśnie umieścimy nasze urządzenie zbierające sygnał.

jak przyspieszyć internetKolejnym pomysłem, który może usprawnić nasze łącze internetowe, jest aktualizacja systemu i wszystkich sterowników, to w wielu wypadkach również znacząco wpłynie na nasze odczucia związane z szybkością. Jeszcze jeden pomysł to sprawdzenie ustawień częstotliwości i sprawdzenie czy lepszy sygnał otrzymujemy na tej której używamy obecnie czy innej. Następny jakże prosty a niedoceniany sposób to po prostu podłączanie do naszej sieci tylko tych urządzeń, które są nam w danej chwili potrzebne. Zbyt duża ilość urządzeń w naszej sieci nigdy jej nie sprzyja. Często nie zdajemy sobie sprawy, że podłączone do sieci smartfony, laptopy czy telewizory, mogą pobierać w tle dane i spowalniać nasz internet. Dlatego warto wyłączyć dostęp do sieci w urządzeniach które obecnie leżą na półce nieużywane.

Wzmocnienie sygnału anteną zewnętrzną

Pomóc może również wzmocnienie sygnału poprzez dokupienie anteny zewnętrznej, tu jednak musimy się już liczyć z wydaniem paru złotówek, ale efekty w wielu wypadkach mogą przerosnąć nasze oczekiwania. Ostatnim pomysłem jest po prostu udać się do operatora, wyjaśnić problem i spróbować razem z konsultantem znaleźć zadowalające nas rozwiązanie. Czasem może to być wina usterki, złego montażu urządzenia, a wtedy taka wizyta znacząco może poprawić możliwości naszego łącza internetowego. Gdy natomiast wina nie leży po stronie operatora, możemy po prostu porozmawiać o innej ofercie, przy obecnej konkurencji na rynku dostępu do internetu, żaden operator nie wypuści nas do domu nie proponując innego, lepszego rozwiązania. Dlatego nie bójmy się prosić, szukać pomocy, nowych ofert bo to może nam tylko pomóc, a tak jak wspomniałem na samym początku obecnie funkcjonowanie bez internetu jest zbyt trudne by mieć z nim jakiekolwiek problemy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here