jak płacić na aliexpress

Aliexpress to popularny chiński serwis, umożliwiający kupowanie towarów najróżniejszego przeznaczenia. Co ważne, można z niego skorzystać właściwie bez względu na to, na jakiej części globu się znajdujemy. Wysyłka towaru poza granice Chin dla sprzedawców z Aliexpress nie jest bowiem niczym dziwnym. Serwis z powodu dostępności oraz atrakcyjnie niskich cen zdobył sobie ogromną popularność na świecie – w tym również w Polsce. Jak płacić na Aliexpress? O tym przeczytasz w niniejszym artykule.

W jaki sposób można płacić za zakupy?

jak płacić na aliexpressO ile sposób robienia zakupów na Aliexpress jest na ogół powszechnie znany, o tyle sam sposób płacenia może być dla niektórych zagadką. Jest kilka możliwości uregulowania płatności i co ważne, wszystkie metody są nie tylko bezpieczne, ale także wyjątkowo proste w obsłudze. Mimo iż ceny podawane na serwisie dotyczą USD, kupujący może szybko zapłacić za towar, korzystając ze swojego konta bankowego lub karty. Na pewno warto wiedzieć, jak płacić na Aliexpress i która metoda będzie najwygodniejsza.

Płatność kartą płatniczą

Każdy, kto posiada kartę płatniczą, może bez problemu zapłacić za zakupy dokonane na chińskim portalu. Aliexpress dało możliwość szybkiego płacenia każdemu, kto posiada kartę VISA, MasterCard i Maestro. Wystarczy przy rejestracji podać dane karty. Proces wypełniania jest jednorazowy, ponieważ dane karty kredytowej zostają przypisane do konta i przy kolejnych zakupach nie zostaniemy o nie nawet zapytani. Warto jednak sprawdzać aktualny kurs dolara, na którym opiera się nasz bank. Pieniądze są bowiem pobierane z karty kredytowej w oryginalnej walucie i dopiero zostaje przeliczona na złotówki. W przypadku niewielkich kwot do zapłaty, nie ma to jednak dla kupującego większego znaczenia. Jeśli płacimy kartą zweryfikowaną przez Alipay, znacznie przyśpieszamy kontrolę przelewu i samo wysłanie przesyłki.

Przelewy24 i PayU

Kolejny sposób płatności doskonale znamy z zakupów internetowych wśród rodzimych sprzedawców. Mowa bowiem o PayU oraz Przelewy24. Po zakupie przedmiotu i przejściu do zapłaty, wybieramy zakładkę Payment metod i inne sposoby płatności. Pojawi się lista banków, za pośrednictwem których można dokonać przelewu. Wystarczy tylko wybrać ten, z którego usług na co dzień korzystamy, mając tam konto osobiste. Zostajemy przekierowani do strony logowania do banku, gdzie płacimy dokładnie w taki sam sposób, jak gdybyśmy dokonywali zakupów np. na polskim Allegro. Pieniądze pobrane z konta bankowego są przeliczane na złotówki, dodatkowo płatność jest szybko realizowana i sama transakcja okazuje się niezwykle wygodna dla użytkownika.

Płatność na poczcie

Osoby, które nie ufają przelewaniu pieniędzy przez Internet lub z jakiegoś powodu nie mogą skorzystać z takiej opcji, mają prawo dokonania płatności za pośrednictwem Poczty Polskiej. Jeśli wybierzemy taką opcję, niezbędne dane zostaną wygenerowane przez stronę Przelewy24. Wystarczy tylko wypełnić danymi sprzedawcy blankiet, a następnie dokonać przelewu na poczcie. Niestety, ten sposób przelania środków wydłuża czas realizacji zlecenia. Warto również pamiętać, że w przypadku niedoręczenia przesyłki lub towaru niezdobnego z umową, możemy domagać się zwrotu środków. Powrócą one jednak na pocztę.

Webmoney i WesternUnion

Aliexpress podążając za wymaganiami klientów, nawiązało współpracę również ze znanymi na całym świecie firmami oferującymi przekazy pieniężne. Webmoney wymaga rejestracji na portalu i wpłacenia pieniędzy do wirtualnego portfela. Webmoney pobiera dla siebie prowizję, której wysokość zależy od wysokości przekazywanej kwoty. W przypadku WesternUnion, nie trzeba zakładać swojego konta – pieniądze zostają pobrane wprost z karty kredytowej. Minimalna wartość zamówienia musi jednak wynieść 20 dolarów, a koszt skorzystania z WesternUnion to 8,80 złotych.

Płatność BLIK-iem

jak płacić na aliexpressDzięki temu, że Aliexpress współpracuje z systemami szybkich płatności, już od jakiegoś czasu portal oferuje swoim kupującym metodę płatności BLIK-iem. To wyjątkowo szybko i prosta forma zapłaty za zakupy, przy wykorzystaniu smartfona. Transakcja przeprowadzona w taki sposób trwa zaledwie kilkanaście minut, a do tego przyśpiesza czas realizacji zamówienia.

Aliexpress dba o bezpieczeństwo klientów

Warto wspomnieć, że wszystkie transakcje przeprowadzane za pomocą portalu Aliexpress gwarantują bezpieczeństwo kupującemu. Należy zwracać uwagę, czy strona płatności na którą zostajemy skierowani przez portal jest szyfrowana, posiada znak zielonej kłódki lub posiadają napis w kolorze zielonym. Jeśli korzystamy z oryginalnej strony lub aplikacji i nie klikamy w podejrzane linki lub wyskakujące okienka, nie mamy się czym martwić. Dla wygody użytkowników i uniknięcia pomyłek portal umożliwia również zobaczenie ceny zamienionej na PLN – wystarczy kliknąć znaczek Ship w lewym górny rogu i wybrać polską flagę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here