jak narysować misia

Nasze dzieci zawsze są dla nas zdecydowanie najważniejsze. Chcielibyśmy zapewniać im przyjemne i ciekawe życie, a także wspierać ich ogólny rozwój i zachęcać do ciągłego pozyskiwania nowej wiedzy bądź kolejnych umiejętności. Możemy im oczywiście w tym wszystkim pomóc. Mimo iż nasze pociechy na pewno uczęszczają już do przedszkola i to w nim mają ćwiczyć pierwsze nakreślanie literek czy wykonywanie podstawowych obliczeń, powinniśmy i tak pracować z dziećmi w swoim domu. Aby utrwalać zdobytą przez nie wiedzę lub jeszcze bardziej ją rozszerzać. Dodatkowe domowe lekcje traktujmy też jak sposób na zabawienie się ze swoimi pociechami i spędzenie z nimi miłego oraz wartościowego czasu. Wykorzystajmy go na naukę rysowania, którą każdy maluch chciałby jak najszybciej opanować. Pokażmy swojej córeczce czy synkowi, jak narysować misia i zmuśmy ją lub go do popracowania swoją wyobraźnią.

Nauka rysowania

jak narysować misiaKreatywne zabawy rozwijają obie półkule mózgu i przy tym zwykle są dla dzieci bardzo interesujące. Jeżeli zaczniemy proponować je swoim pociechom, one na pewno z przyjemnością z nich skorzystają. Nauka rysowania będzie jednak dość trudna i dla nas samych, jeżeli w żadnym wypadku nie posiadamy talentu artystycznego i nasze rysownicze umiejętności ograniczają się do namalowania prostego drzewka – które i tak nigdy nie wychodzi perfekcyjnie. Zanim więc usiądziemy ze swoim dzieckiem przy stole pokrytym pisakami i mazakami i totalnie się skompromitujemy, powinniśmy popracować nad swoimi własnymi umiejętnościami. Zainwestujmy przede wszystkim w kilka prostych podręczników dotyczących nauki rysowania. Dedykuje się je osobom najmłodszym, ale sami też na nich skorzystamy.

Będziemy mogli wcześniej dokładnie je przejrzeć, gdy nasze dziecko nie będzie nas podglądać, aby nauczyć się rysowania podstawowych zwierzaczków czy kształtów i później skupiać się już wyłącznie na kształceniu swojej pociechy. Podręczniki tego rodzaju kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Niektóre z nich są tematyczne i uczą nas rysowania wyłącznie samych zwierzątek lub ludzi. Inne z kolei pozwalają ćwiczyć samo kolorowanie czy wykonywanie podstawowych kształtów. Koniecznie szukajmy książek dostosowanych do wieku naszych pociech. Pamiętajmy, że kilkulatek (nawet ten najbardziej utalentowany i zaradny) nigdy nie zdoła naszkicować dokładnych konturów ludzkiej twarzy, tak samo jak dorastający już nastolatek nie zainteresuje się malowaniem serduszek czy gwiazdek.

Narzędzia do rysowania – jak narysować misia?

Przygotowaliśmy już sobie zestaw materiałów edukacyjnych przeznaczonych do ćwiczenia rysunku. Teraz musimy pozyskać narzędzia, które umożliwią nam i naszym dzieciom wykonywanie pierwszych własnych prac. Przydadzą nam się przede wszystkim dobre ołówki. Kiepskie jakościowo, zbyt miękkie i łamliwe skutecznie zniechęcą naszą pociechę i nas samych do dalszych działań. Ciężko narysować nimi kanciaste kształty czy proste linie, które stają się zbyt obłe i grube. Ołówki kupujmy najlepiej w sklepach papierniczych bądź marketach z artykułami dla artystów czy rysowników.

Zaopatrzmy się w ich cały komplet, pozyskując w ten sposób zestaw zróżnicowanych pod względem grubości ołówków. Od razu sięgnijmy też po dodatkową temperówkę, gumkę do mazania czy mały komplet ekierek i linijek, dokładnie prezentując swojemu dziecku, do czego służy każdy z tych przyrządów. Sięgnijmy też po kolorowe kredki czy pisaki, za którymi maluchy wprost przepadają. Nawet jeśli wiemy bowiem, jak narysować misia i uda nam się go wykonać na kartce, a monochromatyczny efekt od razu nas zachwyci, nasze dziecko z pewnością zechce wypełnić kontury szkicu i z przyjemnością zajmie się beztroskim kolorowaniem obrazka.

Ćwiczenia z rysunku

jak narysować misiaNarzędzia i materiały przygotowane – teraz musimy już tylko zasiąść ze swoim dzieckiem i pokazać mu, jak należy rysować poszczególne elementy. Najpierw zaprezentujmy mu podstawowe figury – kwadrat, koło, trójkąt czy prostokąt. Poprośmy o powtórzenie naszych ruchów i jeśli wszystko pójdzie gładko, przejdźmy do następnego etapu treningu. Weźmy do ręki swoją książkę o najniższym poziomie trudności i wykonajmy z niej pierwsze ćwiczenie – np. rysując podstawowego misia bądź małego człowieka.

Róbmy to razem ze swoim dzieckiem i nie dopuśćmy do tego, aby cała praca została wykonana przez nas. Może się bowiem zdarzyć tak, że dziecko, widząc nasze płynne i efektywne ruchy, nieco się onieśmieli i nie będzie chciało samo podjąć próby malowania. Musimy je do tego zachęcić i zapewnić, że tylko dzięki ćwiczeniom można stać się prawdziwym mistrzem rysowania. Podczas takich „lekcji” zawsze zachowujmy pełen spokój, nie krzyczmy na swojego malucha i ze spokojem podchodźmy do jego nawet nieudolnych prób. Pokażmy dziecku, że rysowanie może być po prostu bardzo przyjemne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here