Jak dobrać kolor włosów?

Analiza kolorystyczna powinna być przeprowadzana bardzo starannie. Na jej podstawie możemy znacznie lepiej określić jakie barwy do nas pasują. Istotne jest jednak, aby skupić się tu na prawidłowym odczytywaniu nawet niewielkich niuansów. Na samym początku musimy stwierdzić jakie tony dominują w naszej skórze. Umożliwi nam to dokonanie podziału na chłodne lub ciepłe typy i znacznie wpłynie na późniejsze wybory. Dowiemy się wtedy również jak dobrać kolor włosów.

Jak dobrać kolor włosów?

Musimy zachować w tej kwestii spójność i unikać odbiegania od przyjętej tonacji. Tylko wtedy uzyskamy zadowalający efekt. Oczywiście ta zasada ma również zastosowanie do ubrań i kosmetyków. Warto starannie dopasowywać poszczególne aspekty dbania o wizerunek. W dalszej kolejności bierzemy pod uwagę barwę oczu oraz włosów. Jednak kluczowe jest, aby skupić się na aktualnych odcieniach. Możemy je zmieniać poprzez farbowanie lub noszenie soczewek. Będzie miało to wpływ na dobieranie idealnych ubrań, które zapewnią najlepszy efekt. Z tego powodu analiza powinna być ponawiana przy jakichkolwiek zmianach.

Na tej podstawie określimy jakie ubrania powinny znaleźć się w naszej garderobie

Na tej podstawie określimy jakie ubrania powinny znaleźć się w naszej garderobieOgraniczenie się do wąskiej palety barw nie jest wcale złym wyborem. Daje nam to znacznie większą łatwość dobierania do siebie poszczególnych elementów. Unikniemy dylematów dotyczących tworzenia konkretnych zestawów i zyskamy wiele możliwości. Podobnie musimy podchodzić do dodatków. Mają stanowić jedynie uzupełnienie całej stylizacji. Jednak szczególną rolę odgrywają elementy znajdujące się w okolicy twarzy. Najbardziej wpływają na nasz ogólny wygląd. Z tego powodu tonacja włosów powinna być utrzymana w odpowiednich granicach.

Zazwyczaj łączenie ciepłego odcienia skóry z chłodną fryzurą nie wygląda zbyt dobrze. O wiele lepiej sprawdza się tu spójność. W ten sposób bez trudu ukryjemy ewentualne niedoskonałości i wydobędziemy atuty. Podobną rolę odgrywa również biżuteria, która jest zauważalna. Kolczyki i naszyjniki powinny być starannie dopasowywane. Pozwoli nam to uzyskać zadowalający efekt. Planując przeprowadzenie analizy kolorystycznej powinniśmy zdobyć przynajmniej podstawową wiedzę. Znacznie ułatwi nam to przejście przez cały proces. Jednak w niektórych przypadkach może to wiązać się z napotkaniem wielu trudności. W takiej sytuacji poleca się skorzystanie z pomocy specjalisty. Mamy wtedy pewność, że konkretna paleta barw jest idealnie dopasowana.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here