hala

Z pewnością budowa hali produkcyjnej od podstaw należy do ogromnych przedsięwzięć. Jednakże przedsiębiorstwo, którego postawą funkcjonowania jest produkcja nie mogłoby sobie poradzić bez takiego miejsca. Hala produkcyjna jest zarówno miejscem pracy wielu osób, jak i wizytówką firmy. Jej zagospodarowanie ma ogromny wpływ na wydajność procesów i bezpieczeństwo. Jeżeli z jakiegoś powodu firma nie chce wynajmować takiej przestrzeni, najczęściej decyduje się na budowę własnej hali produkcyjnej, która będzie indywidualnie dopasowana do jej stylu pracy i wszelkich potrzeb. Niemniej jednak wiele z takich firm zastanawia się ile potrwa budowa takie hali. Przeczytaj nasz artykuł, a poznasz odpowiedź na to pytanie.

Na czym polegają formalności związane z budową hali produkcyjnej?

Budowa hali produkcyjnej nie jest tylko i wyłącznie szeregiem robót, które trzeba wykonać. Cały proces nie omijają liczne formalności oraz sprawy prawne, których trzeba dopełnić. Początkowym etapem, który dla niektórych może być najważniejszy jest projektowanie hali. Gdy wiadomo, jak będzie wyglądać hala, należy znaleźć odpowiednią lokalizację. Pamiętaj, że musi to być działka pod inwestycję. Po jej zakupie, trzeba starać się o pozwolenie na budowę obiektu, bez tego nie można zacząć robót budowlanych. Mówiąc o czasie budowy hali produkcyjnej, trzeba wziąć pod uwagę cały okres od rozpoczęcia jej projektowania. Gdy dopełnić już wszelkich formalności budowa powinna pójść sprawnie.

O tym warto pamiętać podczas budowy hali produkcyjnej

Czas trwania budowy, a tym samym termin jej oddania, jest podany w umowie i konieczne jest wywiązanie się z niego. Terminy ten najlepiej określi firma zajmująca się budową hali produkcyjnej. W tym miejscu zachęcamy do zapoznania się z ofertą profesjonalnej firmy Kobexstal.pl, która stara się skrócić do absolutnego minimum czas robót budowlanych. Każdy kolejny etap może zająć różną ilość czasu, o czym najlepiej będą wiedzieli specjaliści. Nie jest to uzależnione tylko od inwestora i wykonawcy ale również od projektantów i pracowników urzędu.

Ponadto, jeżeli chodzi o czas budowy hali produkcyjnej, warto mieć na uwadze te rzeczy:

– hale stalowe powstają szybciej niż murowane,
– starostwo na rozpatrzenie projektu hali ma 65 dni,
– tworzenie fundamentów i prace ziemne trwają mniej więcej miesiąc,
– montaż elementów hali trwa nie więcej niż trzy miesiące,
– jeżeli wykorzystasz gotowy projekt hali, czas budowy będzie zdecydowanie krótszy.

Pamiętaj również, że materiał, technika montażu, wielkość obiektu i wiele innych rzeczy także ma wpływa na czas budowy takiej halo. Warto postawić również na profesjonalną firmę wykonawczą, która swoją pracę wykona szybko i solidnie, takie właśnie usługi wykonuje Kobexstal.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here