Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie?

Ubezpieczenie na życie niewątpliwie jest bardzo ważne, dlatego warto je wykupić. Jednak ofert jest na tyle dużo, że znalezienie najlepszej jest bardzo czasochłonne. Ważne, aby nie podejmować decyzji pochopnie i porównać kilka ofert i wybrać najlepszą. Oczywiście ubezpieczenie na życie wiąże się z kosztami, wysokość składki zależy od wyboru firmy, jak i sumy, na którą zamierzamy się ubezpieczyć.

Ubezpieczenie na życie – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie na życie jest swego rodzaju ochroną w razie choroby, czy też nieszczęśliwego wypadku. Wtedy osobie ubezpieczonej wypłaca się określoną sumę, która jest zgodna z podpisaną umową. W razie śmierci ubezpieczonego, to osoba upoważniona otrzymuje sumę ubezpieczenia. Jednak tylko w w razie ubezpieczenia od następstw zawartych w umowie. Dlatego tak bardzo istotne jest czytanie umów i warunków. Większość ubezpieczycieli nie wypłaca ubezpieczenia w sytuacji samobójstwa osoby ubezpieczonej, w trakcie wojny, czy też śmierci powstałej na skutek udziału w zamachu, czy też w zamieszkach. Jeżeli wyliczone stawki są za wysokie, to można raz na jakiś czas obniżyć ich kwotę, zatem i sumę ubezpieczenia. Warto również wiedzieć, że ubezpieczenia dla osób starszych są zdecydowanie droższe, gdyż jak można się domyślić prawdopodobieństwo zgonu wzrasta wraz z wiekiem. Ubezpieczenia na życie nie można kupować pochopnie. Należy dokładnie zastanowić się nad jej zakresem i wybrać samodzielnie, od jakich następstw chcesz się ubezpieczyć.

Dedykowane ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne- czy to dobry wybór?

Coraz większą popularnością cieszy się dedykowane ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne, które łączy w sobie zalety polisy na życie i polisy inwestycyjnej. Zatem płacona składka jest dzielona na dwie części i pokrywa zarówno opłatę na ubezpieczenie, a druga część jest inwestowana. Niestety takie ubezpieczenie zwane też inwestycyjnym wiąże się z większym ryzykiem. Również dodatkowo ponosi się pewne koszty. Należy dodatkowo płacić prowizję oraz koszty z tytułu zarządzania środkami. Warto także pamiętać, że w razie zerwania polisy traci się też kapitał. Oczywiście wszystko dokładnie zawarte jest w umowie, stąd tak ważne jest jej czytanie. Jeżeli takie ubezpieczenie ma jakieś kruczki, czy dodatkowe opłaty, należy poszukać innej oferty, gdyż ta jest po prostu niekorzystna.

Ubezpieczenia grupowe dla firm- warto je mieć!

Doskonałą formą ubezpieczenia dodatkowego są ubezpieczenia grupowe dla firm. Zakupione przez pracodawcę daje ochronę nie tylko jemu, ale również wszystkim pracownikom i ich rodzinom. W razie nagłej choroby, czy też wypadku otrzymują oni pieniądze, które będą przydatne. Można je wykorzystać na leczenie, czy rehabilitacje lub wzmocnić domowy budżet. Oczywiście tutaj również kwota zależy od wykupionego pakietu.

Zatem warto się ubezpieczać, jednak należy zastanowić się nad ofertą. Nie można też podejmować decyzji bez dokładnej analizy. Są różne rodzaje ubezpieczenia, dlatego tak ważne aby wybrać określone pakiety. Można też ubezpieczyć całą rodzinę i dać jej zabezpieczenie finansowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here