Czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia dziecka od NNW?

Wypadki dzieci w szkołach są w polskich szkołach niestety codziennością. Dane mówią o ponad 70 tysiącach przypadków wypadków przy czym prawie 200 można zaliczyć jako wypadki ciężkie i 10 jako śmiertelne. To zwykła codzienność dlatego też ze względu na choćby takie dane szkoły oferują rodzicom przystąpienie do grupowej polisy zapewniającej ochronę przed następstwem nieszczęśliwych wypadków. Niestety nie zawsze grupowe polisy oferują dostateczne ubezpieczenie dziecka.

Rodzice często przekonują się, że polisy grupowe są obowiązkiem, a dzieci bez niego nie będą w stanie np. udać się na wycieczki. Niestety jest to bardzo mało chwalebne zachowanie tym bardziej, że przeważnie grupowe ubezpieczenie NNW często posiada zbyt niską wartość gwarancyjną i nie zapewnia odpowiedniego zakresu ochrony na wysokim poziomie jakościowym. Czy warto wykupić ubezpieczenie dla dziecka nawet wtedy gdy ma już wykupione ubezpieczenie grupowe? Zdecydowanie tak. Lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykupienie polisy samodzielnie przez rodziców gdyż niezależnie od jakości ubezpieczeń to właśnie szkoła będzie odpowiadać finansowo za dziecko i obrażenia jakich się nabawi w trakcie lekcji lub też poza szkołą czy podczas dodatkowych zajęć.

Szkoły są często namawiane do oferowania grupowych polis, przez ubezpieczycieli co ma chronić przed niebezpiecznymi następstwami nieszczęśliwych wypadków (NNW). Tym samym szkoły z reguły mają do wyboru wiele takich ofert co przekłada się na korzystniejsze warunki pozostałych polis jak ubezpieczenia pracownicze lub majątkowe.

Oferowane przez szkołę ubezpieczenie NNW dziecka są przeznaczone jedynie dla większej grupy, a nie jako ubezpieczenia indywidualne więc ich jakość nie jest najwyższa z możliwych. To właśnie szkoła negocjuje warunki ubezpieczenia, a rodzice z reguły podpisują umowę. Warto dopytać przed jej podpisaniem o szczegółowe warunki obowiązującego ubezpieczenia. Zadaniem szkoły jest oddanie do dyspozycji dokumentów, które pokazują jakie są aktualne warunki zawarcia umowy, a także oferowanej sumy gwarancyjnej i zakresu wyłączeń ochrony.

Stosując stałą ofertę polis od NNW, szkoły jednocześnie pragną unikać ewentualnych roszczeń z tytuły wypadku dziecka przez rodziców. Z reguły jest to sytuacja, w której dyrekcja jest przekonana, że nawet niewielka forma odszkodowania od ubezpieczyciela spowoduje, że szkoła nie będzie poniesiona do ewentualnej odpowiedzialności, a rodzice nie będą oczekiwać jakichkolwiek rekompensat z tego tytułu. Taka sytuacja ma często miejsce i też rodzice nie są świadomi jak wielką szkola może mieć odpowiedzialność, także finansową za niedopilnowanie naszego dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIntercyza
Następny artykułJak napisać rozprawke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here