barista

Praca baristy okiem klienta może wydawać się bardzo interesujące. Przekonaj się, co napisać w CV, aby być zatrudnionym w takim zawodzie. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiej pracy? Sprawdź, czy lepiej pracować na etacie czy założyć własną działalność gospodarczą!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/barista-etat-czy-wlasna-firma/

Gdzie można znaleźć zatrudnienie jako barista? – praca na etacie

Tak naprawdę, poszukując pracy jako barista Znajdziesz ją wszędzie tam, gdzie serwowana Jest kawa. Będą to oczywiście kawiarnie, bary, puby czy restauracje. Po zatrudnienie możesz pytać również na rynku miasta, ruchliwych ulicach, okolicach oraz wnętrza galerii handlowych. Do tego dochodzą również kina, hotele czy ekskluzywne kluby. Dodatkowo ze swoją wiedzą możesz pracować jako sprzedawca w sklepie z kawą. może być on zarówno stacjonarny i jak i internetowy. Innym sposobem na dorobienie jest uczestniczenie w różnego rodzaju eventach czy imprezach okolicznościowych. Moda na eleganckie picie kawę w naszym kraju wzrasta. Powoduje to, że coraz więcej lokali, decyduje się na zatrudnienie baristów, którzy wykonają przepyszną kawę.

Otworzenie własnej kawiarni

Jeżeli praca polegająca na parzeniu kawy to nasza pasja i pracujemy już sporo w tym zawodzie, powinniśmy zastanowić się nad założeniem własnej kawiarni. Jeżeli mamy uzbierane kapitał oraz samozaparcie, możemy spróbować swoich sił jako przedsiębiorca. Nic nie stoi nam na przeszkodzie. Możesz zdecydować się na własną małą kawiarnia. W takim przypadku stawiasz na jednoosobową działalność gospodarczą kropkę sam obsługujesz cały lokal, gości oraz zajmujesz się dostawami i rachunkami i kropka niektórych przypadkach takie rozwiązanie w zupełności wystarcza. Będzie to idealne rozwiązanie w małym lokalu w galerii handlowej, w pobliżu dworca czy okolicy pełnej urzędów. Bardziej złożonym pomysłem jest otworzenie własnego lokalu. Według wymogów, kawiarnia musi mieć minimum 40 m2 powierzchni, mieć dostęp do światła słonecznego oraz odpowiednio przygotowane instalacje elektryczne przedstawia kanalizacyjne i wentylacyjne. Musimy pamiętać o zakupie odpowiednich elementy w takich jak sztućce, naczynia, sprzęt i elementy wystroju. Do tego jako firma musimy posiadać terminal płatniczy oraz kasę fiskalną. Musimy zadbać samodzielnie o reklamę swojego miejsca. Zaletą zdecydowania się na taki lokal są przede wszystkim większe zarobki.

Zobacz też: http://www.baseprofit.pl/stanie-zarobic-barista/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here